Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3828
Stary 18.11.2011, 22:05
focusik09 napisał(a):Wyświetl post
Port lotniczy w Maderze

Port lotniczy Madery zbudowano w 1964 i niemal od razu uzyskał on miano jednego z najbardziej niebezpiecznych na świecie, a to szczególnie ze względu na wyjątkowe parametry lądowania. Droga startowa i pas do lądowania liczyły tutaj 1600 m! W zasadzie można na tym lotnisku lądować z dwóch kierunków. Od wschodu podejście prowadzi w linii wysokich skał położonych dokładnie w osi pasa lądowania. Od zachodu wygląda to jeszcze mniej ciekawie: piloci podchodzą do lądowania prostopadle do pasa, a na jego osi znajdują się dopiero w odległości około 1 mili od progu lotniska. Inny wariant nie jest tutaj możliwy, gdyż wszędzie mamy góry, których w bezpieczny sposób nie da się ominąć. Te warunki i wspomniana „mikroskopijna” długość pasa lotniska stały się przyczyną trzech kolejnych wypadków.

Chyba tak

Zadajesz.

p.s niezwykłe jest to, że pod filarami lotniska znajduje się boisko do piłki nożnej..
Odpowiedz cytując