focusik09 napisał(a):

Port lotniczy w Maderze
Port lotniczy Madery zbudowano w 1964 i niemal od razu uzyskał on miano jednego z najbardziej niebezpiecznych na świecie, a to szczególnie ze względu na wyjątkowe parametry lądowania. Droga startowa i pas do lądowania liczyły tutaj 1600 m! W zasadzie można na tym lotnisku lądować z dwóch kierunków. Od wschodu podejście prowadzi w linii wysokich skał położonych dokładnie w osi pasa lądowania. Od zachodu wygląda to jeszcze mniej ciekawie: piloci podchodzą do lądowania prostopadle do pasa, a na jego osi znajdują się dopiero w odległości około 1 mili od progu lotniska. Inny wariant nie jest tutaj możliwy, gdyż wszędzie mamy góry, których w bezpieczny sposób nie da się ominąć. Te warunki i wspomniana „mikroskopijna” długość pasa lotniska stały się przyczyną trzech kolejnych wypadków.
Chyba tak
|
Zadajesz.
p.s niezwykłe jest to, że pod filarami lotniska znajduje się boisko do piłki nożnej..
