Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52045
Stary 18.11.2011, 17:46
sandbender napisał(a):Wyświetl post
Był taki mecz małych Legionistów z małymi chlopakami z FCB czy Realu. Gigantyczna przepaśc w umiejętnościach technicznych juz wtedy.
Już milion razy słyszałem ten argument i ukazuje on strasznie dobrze polską mentalność - w tym samym turnieju Barcelona młóciła równo wszystkich, m.in. rozbiła 5:0 młodzików Interu Mediolan (a drużyna U-12 7:0 również wygrała z AC Milan), wygrała cały turniej (10 drużyn) tylko raz remisując, w finale ze Sportingiem Lizbona 1:1 i wygrała po karnych. Po prostu Barcelona pod względem szkolenia jest inną półką, kompletnie nieosiągalną dla żadnego innego klubu na świecie, aktualnie również (pod względem szkolenia) dla zespołów Premier League, Serie A, czy też Ligue1.

Ale dlaczego ten przykład ukazuje dobrze polską mentalność? Bowiem w tym samym turnieju ta sama ekipa U-11 Legii pokonała AC Milan 2:1, bodajże rok starszy rocznik) wygrywał z Interem Mediolan czy Olympiakosem Pireus, a Polonia Warszawa zajęła 4 miejsce, przegrywając w meczu z młodzikami Realu Madryt 0:1, innych ich rocznik zremisował 1:1 z Milanem. O tym nikt nie pisał, natomiast jak Barcelona zmłóciła młodych Legionistów, wiedziała cała Polska. Ale tak to już jest, że porażki są w tym kraju nagłaśniane na maksa, natomiast sukcesy mniejsze czy większe nieporównywalnie mniej.

http://www.youtube.com/watch?v=g2Y9nW9OaPc

Nie mówię, że te wyniki trzeba traktować na zasadzie 'klękajcie narody', ale bądźmy obiektywni i oceniajmy ich występ na bazie całego turnieju, a nie tylko pojedynczego spotkania. Tak to jest w Polsce, w naszym kraju, że 0:7 ma wiecznie świadczyć o beznadziejności, a 2:1 z również bardzo silną ekipą przechodzi bez echa.

To jest identyczny przykład jak porażka druzyny U-21 z Luksemburgiem, kiedy naszą kadrę tworzyło zaplecze zawodników głównie z aktualnej II ligi polskiej, ot taki przegląd niższych lig i zawodników ME, którzy są za słabi na Ekstraklasę. Oczywiście porażka wstydliwa, ale wtedy Luksemburg u siebie grał również dobrze w meczach eliminacyjnych, m.in. Włosi w pełnym swoim składzie wygrali tam bodajże 1:0, a Walia (drużyna na bazie młodzików z młodzieżowych drużyn Premier League) zremisowała. I mimo, że mogliśmy wystawić ponad 30 lepszych, bardziej utalentowanych zawodników w tym meczu, to ludzie tą porażkę przedstawiali jako aktualny stan posiadania polskiej reprezentacji do lat 21.
Odpowiedz cytując