flamengista napisał(a):

|
No i jak oceniacie expose Tuska? Moim zdaniem mogło być gorzej:
|
No to podziekuj mu w swoim imieniu.
Pewnie, mógł przecież wydłużyć czas pracy do 10 g. za tą sama pensję, podnieść akcyzę na benzynę do np. 6 zł., zakazać zgromadzń publicznych, strajków, podwyższyć VAT do 25 %, zamknąć opozycję itp.
Poczekaj do 2013 r. jak wejdzie podpisany przez tych tuskisynów podatek klimatyczny gdy cena prądu poszybuje o 100 %. Zobaczymy czy wtedy będziesz pisał takie zdania.
Cytat:
|
1. Zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn i podniesienie do 67 lat - oczywista oczywistość, należało to zrobić już wcześniej. Żyjemy coraz dłużej, więc nie było innego wyjścia. W dodatku w nowym systemie emerytury kobiet byłyby głodowe.
|
Kto zyje coraz dłużej ? W Polsce ? W pracy i wśród znajomych miałem ostatnio pogrzeby ludzi od 31 - 54 lat i to kilka. Przy takiej służbie zdrowia jak w Polsce i coraz droższych lekach żywotność będzie się wydłużać ? Te statystyki rozumiem, że rządowe ?
Cytat:
2. Składka rentowa o 2 pkt. procentowe w górę - ok, ale czemu koszt mają ponosić tylko pracodawcy? Trzeba było solidarnie podzielić - po 1 pkt. na pracowników i pracodawców. To jedyne naprawdę bolesne cięcie dla wszystkich, ale sytuacja jest zła i może być jeszcze gorsza. Trzeba jednak zaciskać pasa.
|
Tak racja. Przy takich rządach sytuacja może być tylko gorsza. To zaciskanie pasa Polaków trwa już od 1945 r. Tylko co chwila jest jakaś inna przyczyna. Zaciskanie pasa zaproponuj Tuskowi i jego ministrom, posłom i urzędnikom państwowym, których liczba zwiększyła się za jego rządów dramatycznie.
Cytat:
|
5. Koszty uzyskania przychodu do 85 tys. przychodu, powyżej tej kwoty normalny podatek. Mogło być gorzej, rzecz jasna (mówiło się o całkowitej likwidacji ulgi) - ale to uderzy nie tylko w Olejnik i Lisa, ale również w tych profesorów, którzy są najbardziej aktywni w prowadzeniu badań naukowych. Nie jest to specjalnie motywujące, szczególnie w kontekście wprowadzonej niedawno reformy polskiej nauki.
|
Zamieniasz temat polityczny chyba w kabaret. W Olejnik i Lisa nic nie uderzy, juz Tusk się o to postara. narazie dotuje mu pismo (Lisowi) reklamami spółek państwowych, Olejnik też dostanie jakąś chałturę. Prędzej Ty zdechniesz z głodu niż im się pogorszy. Tuby propagandowe reżimu będą wpier..ć kawior do końca jego istnienia.
Podsumowując, zgłoś akces na rzecznika rządu. Poprzedni goebels bedzie teraz rozkładał infrastrukturę kończąc dzieło zniszczenia Grabarczyka.
Aby żyło się lepiej. Wszystkim.