emjot napisał(a):

ciągnięcie na siłę Kowalskiego było fatalną decyzją
tę energię trzeba było skierować w stronę próby przynajmniej wychowania Kuzery
|
Ani to ani to. W obu przypadkach starta czasu i pieniędzy.
I tak na marginesie - gadacie o akademii, boiskach, wyszukiwaniu talentów wychowankach i lamentujecie, że ten czy tamten ma 22 lata a poważnej piłki nie powąchał bo słaby.
No to przyglądnijcie się drużynom młodzieżowym i ich trenerom.
Trenerom którzy od 10 lat nie wykształcili
od podstaw ANI JEDNEGO dobrego zawodnika. A można trenować w Wiśle już jak się ma 6 czy 7 lat. Brożki, Kokoszka, Małecki - to wszystko nabytki (tak wymieniam tych co trafili i zostali w powaznej piłce na dłużej).
Trenerom, którzy w meczu 14/15-latków z Wisłą Szczucin nie przeprowadzają zmian bo liczy się wynik.
Trenerom dla których liczy się zwycięstwo w jakiejś lidze połnocnego Krakowa czy innego czegoś.
Był taki mecz małych Legionistów z małymi chlopakami z FCB czy Realu. Gigantyczna przepaśc w umiejętnościach technicznych juz wtedy. 90% z tych chłopaków nie dotrwa wieku seniorskiego z różnych przyczyn, ale jak dotrwa i nie załapie się do FCB czy Realu to przynajmniej będzie wiadomo że umie podac, przyjąć, podryblować.
U nas jest 99% szans ze zawodnik umieć tego nie będzie.