allon napisał(a):

|
A nie pomyślałeś może o tym ,że musi się dokładnie przyglądać cyklom treningowym , pracy trenerów , znaleźć i zdefiniować problemy a później napisać propozycje ich rozwiązania i ,że to będzie trwać?
|
Gdyby w mojej firmie pracownik analizował cokolwiek przez cztery i pół miesiąca to najpierw wyleciałby pracownik, a potem ten który mu na to pozwolił. Takie są realia w firmach w których się pracuje a nie przychodzi do pracy.
allon napisał(a):

Po pierwsze teren prawdopodobnie Wisła będzie chciała pozyskać teren na zasadzie dzierżawy wieczystej od miasta(taka jest najtańsza opcja pozyskania odpowiedniej działki na tego typu działalność).Jeśli miałeś okazję kiedykolwiek negocjować z jakimkolwiek urzędem miasta to powinieneś wiedzieć ,że każde negocjacje z miastem są bardzo wolne i żmudne( z natury maszyny biurokratyczne są bardzo wolne) , do tego dochodzą wszelkiej maści pozwolenia na budowę wztki(albo zmiany w miejscowym mpzp jeśli są konieczne) i to też trwa. Sam proces budowy sam w sobie jest krótki.
A dwa wcześniej już wspominał o próbie pozyskania środków z UE - żeby się na takie środki załapać to nie dość ,że trzeba przygotować wniosek (przy dużych projektach trwa to długo) to jeszcze złapać się w jeszcze odpowiednie widełki czasowe kiedy na projekty danego typu można składać wnioski.
|
Wiem jak się rozmawia z urzędami gdy się tylko załatwia sprawę a jak gdy się chce załatwić sprawę (oczywiście wszystko zgodnie z prawem).
Ani Basałaj ani sprawa boisk treningowych czy Akademii nie spadła z nieba przedwczoraj. W pierwszym wywiadzie z czerwca 2010 roku określał to jako ważne zadania. W lutym 2011 w wywiadzie powiedział, że zatrudnienie trenera do grup młodzieżowych nastąpi "niebawem". Niebawem to było pół roku. W sierpniu opowiedział o rozpoczęciu budowy bazy (dla drużyny i akademii) na przełomie 2011/2012. Teraz może będzie "niespodzianka" w zakresie bazy, a w zakresie akademii daje sobie czas do końca sezonu na zanlezienie miejsca na nią. Trudno to nie traktować inaczej jak grę na czas.
Wychodzi na to, że jesteśmy niemal w tym samym miejscu co półtora roku temu. W tym tempie to może pierwszych juniorów będziemy wprowadzać do drużyny tak koło 2025 roku.
allon napisał(a):

Głupota ludzka nie zna granic ;/
|
To samo można powiedzieć o braku kindersztuby.
Pozdrawiam i bez odbioru.