Wyświetl pojedynczy post
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52041
Stary 18.11.2011, 12:08
allon napisał(a):Wyświetl post
A nie pomyślałeś może o tym ,że musi się dokładnie przyglądać cyklom treningowym , pracy trenerów , znaleźć i zdefiniować problemy a później napisać propozycje ich rozwiązania i ,że to będzie trwać?
Gdyby w mojej firmie pracownik analizował cokolwiek przez cztery i pół miesiąca to najpierw wyleciałby pracownik, a potem ten który mu na to pozwolił. Takie są realia w firmach w których się pracuje a nie przychodzi do pracy.

allon napisał(a):Wyświetl post
Po pierwsze teren prawdopodobnie Wisła będzie chciała pozyskać teren na zasadzie dzierżawy wieczystej od miasta(taka jest najtańsza opcja pozyskania odpowiedniej działki na tego typu działalność).Jeśli miałeś okazję kiedykolwiek negocjować z jakimkolwiek urzędem miasta to powinieneś wiedzieć ,że każde negocjacje z miastem są bardzo wolne i żmudne( z natury maszyny biurokratyczne są bardzo wolne) , do tego dochodzą wszelkiej maści pozwolenia na budowę wztki(albo zmiany w miejscowym mpzp jeśli są konieczne) i to też trwa. Sam proces budowy sam w sobie jest krótki.

A dwa wcześniej już wspominał o próbie pozyskania środków z UE - żeby się na takie środki załapać to nie dość ,że trzeba przygotować wniosek (przy dużych projektach trwa to długo) to jeszcze złapać się w jeszcze odpowiednie widełki czasowe kiedy na projekty danego typu można składać wnioski.
Wiem jak się rozmawia z urzędami gdy się tylko załatwia sprawę a jak gdy się chce załatwić sprawę (oczywiście wszystko zgodnie z prawem).

Ani Basałaj ani sprawa boisk treningowych czy Akademii nie spadła z nieba przedwczoraj. W pierwszym wywiadzie z czerwca 2010 roku określał to jako ważne zadania. W lutym 2011 w wywiadzie powiedział, że zatrudnienie trenera do grup młodzieżowych nastąpi "niebawem". Niebawem to było pół roku. W sierpniu opowiedział o rozpoczęciu budowy bazy (dla drużyny i akademii) na przełomie 2011/2012. Teraz może będzie "niespodzianka" w zakresie bazy, a w zakresie akademii daje sobie czas do końca sezonu na zanlezienie miejsca na nią. Trudno to nie traktować inaczej jak grę na czas.
Wychodzi na to, że jesteśmy niemal w tym samym miejscu co półtora roku temu. W tym tempie to może pierwszych juniorów będziemy wprowadzać do drużyny tak koło 2025 roku.

allon napisał(a):Wyświetl post

Głupota ludzka nie zna granic ;/
To samo można powiedzieć o braku kindersztuby.
Pozdrawiam i bez odbioru.
Odpowiedz cytując