Wyświetl pojedynczy post
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52035
Stary 18.11.2011, 10:45
Markus napisał(a):Wyświetl post
Legia miała jedynie furę szczęścia, nic więcej. Bawią mnie zachwyty nad jej polityką kadrową po jednej w miarę udanej rundzie. Jak uczy doświadczenie, większość tej młodzieży, która tak się zachwycie wcześniej czy później podzieli los takiego Kowalskiego, Rado czy Nowackiego lub całej masy wielu innych wielkich i świetnie zapowiadających się talentów polskiej piłki.

Ale Wy tu uwielbiacie ulegać modzie i myśleć krótkofalowo.
Sorry ale tutaj widać ewidentnie efekt pracy bo taki Borysiuk już za Urbana notował dobre występy, Rybus zresztą tak samo...Teraz grają jeszcze lepiej. Żyro czy Kucharczyk to tylko kolejni zawodnicy których gdzieś znaleziono i potrafiono ich wprowadzić do drużny.
Jestem daleki od zachwytu nad akademią Legii bo pewnie wiele rzeczy nie jest zorganizowanych tak jak trzeba.... jednak nie zmierzam bagatelizować ich sukcesu bo jest on niewątpliwy.

U nas też zresztą w przeszłości potrafiono ściągnąć dzięki znajomością młodych chłopaków i wprowadzić ich do drużyny. (Małecki, Boguski, wcześniej Brożkowie).
Dlatego warto byłby mieć w klubie np takiego Nawałkę, który dostałby stałą godną pensję i poświęcił się szkoleniu/wyszukiwaniu młodych chłopaków.
Najpierw trzeba zacząć od boisk.

Taki Ariel Borysiuk ma 20 lat a liczba jego występów w ekstraklasie żeby nie skłamać kręci się koło 70. U nas 22 letni chłopak dostaję szansę i nie pokazuję kompletnie nic.
Rybus ma jeszcze więcej tych występów a jest rocznikiem Daniela Bruda.
Także to nie jest jedna runda po której Ci zawodnicy gdzieś znikają. To nie jest też tak że oni grają bo Legia nie ma kim grać, oni wygryźli obcokrajowców - Jędrzejczyk Knezevicia czy nawet Rzezniczaka który przecież ocierał się o reprę. Manu też siedzi na ławie.

Cytując klasyk: " Talent to ma 16 lat a nie 22 " Kto jak kto ale Skorża potrafił dotrzeć do głów tych chłopaków i zrozumieli że oni czasu już nie mają i starają się grać dobrze już teraz.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 18.11.2011 o godz. 11:07.
Odpowiedz cytując