Wyświetl pojedynczy post
allon
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52018
Stary 17.11.2011, 20:49
Elefant napisał(a):Wyświetl post
No i nie wierz.

Ten trener pracuje u nas od 1 sierpnia. I na razie się orientuje jak to u nas jest z tą pracą z młodzieżą.

Cztery miesiące
A nie pomyślałeś może o tym ,że musi się dokładnie przyglądać cyklom treningowym , pracy trenerów , znaleźć i zdefiniować problemy a później napisać propozycje ich rozwiązania i ,że to będzie trwać? Wyjątkowo jesteś oderwany od rzeczywistości jeśli Ci się wydaje ,że ktoś przyjdzie zrobi pstryk-pstryk w tydzień i po problemie
Elefant napisał(a):Wyświetl post
A teraz prezes daje sobie osiem miesięcy na znalezienie miejsca. A jak nie znajdzie to da sobie jeszcze sześć. A co.
Po pierwsze teren prawdopodobnie Wisła będzie chciała pozyskać teren na zasadzie dzierżawy wieczystej od miasta(taka jest najtańsza opcja pozyskania odpowiedniej działki na tego typu działalność).Jeśli miałeś okazję kiedykolwiek negocjować z jakimkolwiek urzędem miasta to powinieneś wiedzieć ,że każde negocjacje z miastem są bardzo wolne i żmudne( z natury maszyny biurokratyczne są bardzo wolne) , do tego dochodzą wszelkiej maści pozwolenia na budowę wztki(albo zmiany w miejscowym mpzp jeśli są konieczne) i to też trwa. Sam proces budowy sam w sobie jest krótki.

A dwa wcześniej już wspominał o próbie pozyskania środków z UE - żeby się na takie środki załapać to nie dość ,że trzeba przygotować wniosek (przy dużych projektach trwa to długo) to jeszcze złapać się w jeszcze odpowiednie widełki czasowe kiedy na projekty danego typu można składać wnioski.
Elefant napisał(a):Wyświetl post
W ciągu roku w Polsce to można wybudować dużą fabrykę.
Pewnie ,że można postawić fabrykę nawet mniej niż w rok- jak się ma teren , gotowe przyłącza i pozwolenia na budowę. A tak to taki proces trwa 3-4 lata z czego większość jest procesem adminstracyjnym i papierkowym w urzędach z czego sama budowa raptem kilka miesięcy. No ,ale takie kwestie pomijasz, widocznie mało wiesz o realiach


Głupota ludzka nie zna granic ;/
Odpowiedz cytując