Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52013
Stary 17.11.2011, 18:13
lukaku napisał(a):Wyświetl post
Zobaczcie jak zrobiła Legia - zainwestowała w akademię i teraz spija śmietankę z gry Wolskiego, Żyry...
Ja tam myślę, że Żyro czy Wolski to dopiero mały przedsmak i takie pierwsze koty za płoty tego, co mogą osiągnąć w następnych latach, o ile zachowają aktualne tempo rozwoju swojej akademii. Szczególnie w przypadku, kiedy rozwiną bazę treningową - wtedy jeszcze większa ilość talentów będzie mogła przewinąć się przez ich ręce.

Zawsze to powtarzam - jakość szkolenia to jest jedna sprawa, ale największy nasz problem to skala szkolenia, jego rozmach - to tak naprawdę powoduje, że mamy powiedzmy trzech czy czterech piłkarzy godnych walki o wysokie cele na międzynarodowych turniejach mistrzowskich, a nie przynajmniej dwudziestu czterech takowych. Przy naszym średnim systemie szkolenia wychowali się wszak Lewandowski, Piszczek, Błaszczykowski czy Szczęsny i z odpowiednim późniejszym solidnym szlifem są zawodnikami na poziomie międzynarodowym, czy klasy światowej, może nie, ale na pewno są to zawodnicy na poziomie reprezentantów Chorwacji, Szwecji i innych średnio-dobrych europejskich krajów.

I chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że w naszym kraju da się znaleźć 20-25 porównywalnych talentów, tylko kwestia jest taka, że trzeba jeszcze lepiej szukać i namawiać jeszcze większą ilość chłopaków do rozpoczęcia treningów, szczególnie w miastach, gdzie te szkolenie na przynajmniej przyzwoitym poziomie będzie zapewnione. Wystarczy że będziemy mieli 5-6 klubów ze szkoleniem i scoutingiem powiedzmy na poziomie szkółki Legii i średnio każdy z tych pięciu klubów będzie dostarczał rocznie (czy nawet co dwa, trzy lata od biedy) przynajmniej jeden talent na miarę wymienionych piłkarzy, to po pięciu czy siedmiu latach przynajmniej nasza reprezentacja będzie już na zupełnie innym poziomie.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 17.11.2011 o godz. 18:31.
Odpowiedz cytując