Wyświetl pojedynczy post
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7884
Stary 08.11.2011, 20:37
Jak najbardziej się z tym zgadzam. Błędem jest budowanie drużyny na teraz. I tak juz od wielu lat. Tak to ewentualne osiągnięcie tego co próbujemy zrobić od nastu lat będzie cudem.

Uważam, że plan powinien być 3-letni. Pierwszy sezon budujemy nową drużynę, zgrywamy ją. Drugi - wymieniamy najsłabsze elementy i dalej zgrywamy drużynę. Trzeci sezon to ten właściwy sprawdzian, wygrywamy MP, awansujemy do LM i nie przynosimy tam wstydu. W ostatnich latach Skorża i Kasperczak popracowali ok. 3 lata. A tak to zawsze brakowało cierpliwości. Nad Maaskantem ciążyła presja awansu do LM. Temu było poświęcone zimowe i letnie okienko transferowe. Skutek jest taki, że najmłodszy gracz szerokiej kadry grający regularnie ma 23 lata. W drużynie gra kilku piłkarzy zagranicznych, którzy nie są lepsi od przeciętnych polskich zawodników w Ekstraklasie. Czy ta drużyna ma tożsamość? Czy to jest drużyna perspektywiczna? Średnia wieku naszej całej kadry to 28 lat. Wrócmy do polityki ściągania młodych polskich piłkarzy. Podobno mamy siatkę skautów. Jakie są jej efekty? Czy chodzi o Karłowicza, Zająca i Żemło? Kiedyś ściągnęliśmy Małeckiego, Brożków, Boguskiego i kilku piłkarzy, którzy nadal grają w Ekstraklasie. Jeżeli teraz siatka skautów nie przynosi żadnych efektów to po co ona istnieje?

Gdyby Basałaj zdołał zrealizować te plany, o których mówił to nie byłoby źle. Na jakim etapie jest słynna Akademia Piłkarska? Czy drużyny młodzieżowe i pierwsza drużyna mają ujednolicone założenia taktyczne (o tym wspominano)? To jest przyszłość klubu.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 08.11.2011 o godz. 20:42.
Odpowiedz cytując