BlurgH napisał(a):

Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że obrona : Jovanovic - Nalepa - Czekaj - Skołorzyński będzie:
1. niekoniecznie gorsza
2. na 100% tańsza w utrzymaniu dla klubu
3. nieporównywalnie bardziej perspektywiczna
4. prawdopodobnie ( ale to tylko moje założenie ) lepiej zgrana
Tylko trzeba dać im chwilę czasu i trenera, który będzie w stanie pomóc im się rozwinąć. Ale obawiam się, że takiego scenariusza nikt nie założy, bo przecież w 2012 ma być MP i LM
|
Taka obrona gra już w ME. Oczywiście bez Serba. I pokazuje, że nie nadaje się do walki w ekstraklasie o mistrzostwo.
Tego typu młode obrony graja też w innych polskich klubach - dały jakiemukolwiek mistrzostwo i brak kompromitacji w europejskich pucharach? Nie. Więc nie opowiadajcie bzdur.
Bardzo złą decyzja dla Wisły będzie też potwierdzenie roli pierwszego trenera Moskalowi - on już kiedyś dobitnie pokazał, że jest beznadziejnym trenerem.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze"