Cytat:
Takiej metody jeszcze nikt w Polsce nie stosował. Lars Walther (46 l.), duński trener piłkarzy ręcznych Wisły Płock, przed ważnymi meczami puszcza w szatni na cały regulator ostre utwory Metalliki. - Heavy metal pomaga nam wygrywać - uważa Walther.
Niesieni heavymetalowym brzmieniem piłkarze Wisły Płock w poprzednim sezonie przerwali hegemonię Vive Kielce i zdobyli mistrzostwo Polski. Ich nieoficjalnym hymnem był jeden z najsłynniejszych utworów Metalliki - "Kill'em all", czyli "Zabijcie ich wszystkich".
Zamienia ich w rottweilery
- Spokojnie, nie zachęcam w ten sposób moich zawodników do zrobienia rywalom krzywdy. Ta muzyka ma naładować piłkarzy, rozpalić w nich ducha walki. Chcę ich w ten sposób zamienić w rottweilery, które na boisku nigdy się nie poddają - tłumaczy "Super Expressowi" trener Lars Walther. - I to działa. O swoje walczą wszyscy. Nawet ci, którzy nie lubią heavy metalu. Oni wychodzą na parkiet wściekli, że muszą tego słuchać i ta złość napędza ich do ambitnej gry. Właśnie to jest celem tych metalowych seansów.
Trener Wisły Płock przyznaje, że jest wielkim fanem amerykańskiego zespołu heavymetalowego.
- Metallica towarzyszy mi od lat. Pierwszy raz usłyszałem ich w 1983 roku, dwa lata po powstaniu zespołu, gdy wydali swój debiutancki album zatytułowany właśnie "Kill'em all" - opowiada Lars Walther. - Nie ma lepszego zespołu. Jestem ich fanem przez całe dorosłe życie i gdyby mi czas pozwolił, jeździłbym za Metallicą po świecie.
|
Podobna dyscyplina - też mają piłkę - brać gościa
