Wyświetl pojedynczy post
ziz99
Senior Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7717
Stary 07.11.2011, 23:31
Skoro decyzja zapadła tak szybko, a w dodatku ujawniają jakieś niedawne rozmowy z Probierzem, to zapewne były prowadzone też z innymi trenerami.

Byle nie był to reprezentant PMSz, bo wtedy można powoli gasić światło!

Potencjalnych trenerów do wzięcia mamy do wyboru, do koloru z całego świata:

http://www.transfermarkt.de/de/defau...er/basics.html


Istotą selekcji powinno nie być nazwisko i narodowość trenera, a jego wyniki i przede wszystkim styl jaki prezentowały jego dotychczasowe drużyny. Szukać kogoś wręcz zamiłowanego (i potrafiącego to wdrożyć) do ataku pozycyjnego (nie zapominając oczywiście o innych elementach). Jeżeli Wisła zacznie grać swobodnie klepą, to nie będziemy się trzęśli przed meczem z kimś ze środka tabeli, bo wypadł z 11 X czy Y, a w lidze spokojnie będziemy stukać większość bez nadludzkiego wysiłku.

Mamy 2 tygodnie czasu, które koniecznie trzeba wykorzystać na znalezienie nowego dyrygenta. Zarząd powinien sobie mocno wziąć do serca, że na trenerze nie powinno się oszczędzać (w granicach zdrowego rozsądku), bo to 60-70% wartości sportowej drużyny - można to odrobić na transferach.


PS.

Jeszcze trochę i Skorży pomnik wybudują... Media po kilku lepszych meczach pieją (kontrakt zagraniczny?, Walter zachwycony itp), a gość był w ostatnich latach/tygodniach najczęściej na cenzurowanym. Np. dziś jego "walec" coś słabo wypadł...
Odpowiedz cytując