Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#100
Stary 07.11.2011, 09:27
Ostatni sezon tj. 2010/2011, któego brak na poniższym zestawieniu był wyjątkowy. Jednak w 13 sezonach poprzedzających go o ile kluby grały systemem jesień wiosna i liga 16 klubowa to jak widzicie
65 punktów gwarantowało Mistrzostwo od sezonu 97/98 oraz nie było sezonu w którym Mistrz zdobyłby mniej niż 62 punkty.




Jeśli 62 punkty docelowo klub ma zdobyć to jeśli założymy, że gra dwa równe takie same rundy to w każdej z nich w 15 meczach winien zdobyć 31 punkty.
Niestety Wisła po 13 kolejkach ma 21 punktów i jeśli wygra kolejne 2 mecze to będzie mieć tylko 27 punktów - o 4 mniej niz klub celujący w Mistrza chcący wygrac ligę 62 punktami.

Jakie wyniki Wisła musi osiągnąc do końca rozgrywek by zdobyła 62 punkty ?



Jeśli Wisła przegra w pozostałych 17 meczach 4 mecze lub więcej to nie będzie miała matematycznych szans na zdobycie 62 punktów.
Jeśli Wisła przez w pozostałych 17 meczach 3 mecze to by zdobyć 62 punkty musi wszystkie pozostałe 14 mecze wygrać...

Obawiam się, że z tym składem bez wzmocnień nie mamy szansy na takie wyniki jak powyżej opisałem...
To znaczy, że bez dużych wzmocnień, bez radykalnej zmiany wyników nie mamy szansy ma Mistrza.

By zdobyć 60 punktów średnio na mecz w 30 meczach trzeba zdobywać 2 punkty.
Wisła po 13 meczach ma 21 punktów.
Policzyłem w ilu kolejkach Wisła musi wygrać by mieć dwa razy więcej (co najmniej) punktów więcej niż liczba rozegranych kolejek.
Jeśli Wisła wygra 5 najbliższych meczów wtedy po 18 kolejkach będzie mieć 36 punktów.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 10.03.2012 o godz. 11:22.
Odpowiedz cytując