Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Sartre
Senior Member
 
 
Od: 06.2010
Skąd: Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17540
Stary 06.11.2011, 23:09
Zgadzam się co do pucharowych aspiracji Śląska - i wydaje mi się, że to jest dla nich obecnie problem systemowy, a nie wynikający ze składu osobowego. Powiem nawet tak - oni nawet maja zawodników do gry w Pucharach (Przede wszystkim Celeban, Fojut, Kaźmierczak, Mila, a reszta ekipy potrafi grać wystarczająco solidnie, żeby osiągnąć coś więcej niż przejście jednego etapu w eliminacjach do LE), oni moim zdaniem nie mają do tego trenera.

Jak dla mnie Lenczyk osiąga takie sukcesy Śląskiem przez odrzucenie wszystkich niuansów "nowoczesnej" piłki. Jego drużyna gra asekuracyjnie i głęboko, gole zdobywa przede wszystkim z kontry i ze stałych fragmentów, praktycznie nigdy nie gra z pierwszej piłki, zawodnicy nie przemieszczają się jakoś nadzwyczajnie w ataku pozycyjnym, nie silą się na kreatywne rozwiązania. Lenczyk odrzucił te wszystkie elementy, stawiając na to, co najprostsze i doprowadzając to do perfekcji. Na naszą ligę to jest ok, bo jeżeli nawet któraś drużyna potrafi przycisnąć wysoko i rozegrać piłkę w ataku pozycyjnym, to robi to incydentalnie. W LE te proste rozwiązania po prostu nie wystarczą - stąd też mecze z Rapidem skończyły się tak, jak się skończyły.

Inna sprawa, że Śląsk gra na tyle równo, że MP w jego wykonaniu będzie po prostu naturalną koleją rzeczy. MP nie wygrywa się, rozgrywając najważniejsze mecze w piękny, dynamiczny sposób, tylko grając równą, solidną piłkę cały rok. Odwrotnie w pucharach - tam po prostu trzeba zdobyć się na ten błysk ponad stan, a do tego chyba potrzeba bardziej zaawansowanych narzędzi, niż te które wykorzystuje Lenczyk.
Legionista
Odpowiedz cytując