szprotson napisał(a):

Pan Orest...
Pan Urban mając ciekawy skład w Lubinie nie sprawił że piłkarze grają lepiej
Pan Michniewiczicz nie sprawił że Jaga gra lepiej
Pan Skorża którego nie zwolnili...sprawił po ROKU czasu że Legia gra lepiej
Pan Ulatowski nie sprawił ze Cracovia zaczęła grać lepiej
Ale idzmy dalej. Jak sam napisałeś Maaskant to mierny europejski trener. A którego polskiego trenera można uznać ...europejskim ?
|
Orest to jedyny przedstawiciel PMSz, który w większości klubów w których pracował miał w miarę przyzwoite wyniki. Może wynika to poniekąd z jego zdecydowanego charakteru.
Reszta, może za wyjątkiem Urbana, to typowa PMSz, tzw. trenerzy jednej rundy/kilku kolejek ligowych. Zobaczymy jak Skorża (coś drgnęło), ale zazwyczaj nie patrzą na lepszych, tylko klepią na treningach (taktycznie) to samo od x-lat.
Trener to ~60-70% jakości drużyny. Z g. bata nie ukręci jak mówią, ale trener to kluczowy element. Co można zrobić z mieszanki wysokiej jakości, tj. Guardiola + wysokiej klasy piłkarze obserwujemy w każdym kolejnym meczu Katalończyków.
Maaskant faktycznie się dalej uczy, co widać po wielu jego decyzjach (często spóźnionych). Jednak zmiana już teraz na innego raczej pogorszy niż poprawi sytuację. Są mecze (ostatnio z Lechem na wyj) gdzie na prawdę wyglądało to przyzwoicie. Oglądaliśmy także takie, na które nie dało się patrzeć.
Maaskant ma teraz dwa ważne mecze, choć zdecydowanie najważniejszy jest ten ligowy. Jeżeli zamiast seryjnych wrzutek na pałę (jak ostatnio), zmusi do klepania aż do 16-tki przeciwnika, to będzie już bardzo dobrze.