JrQ- napisał(a):

Oczywiście, że tak.
Maaskant wbrew temu co tu niektórzy próbują reszcie wmówić nie ma wcale ani tragicznych wyników (ani nawet złych), ani drużyna nie wygląda fatalnie. Po prostu w obecnej chwili nałożyło się zbyt wiele czynników, które powodują, że zespół gra źle.
Ale:
1.) to Maaskant zrobił z tej zbieraninę piłkarzy drużynę - bo na początku to była "banda nieodpowiedzialnych ludzi"
2.) osiągnął bardzo dobre wyniki w pucharach - wygrał z kim miał wygrać i nawet kilka zwycięstw ponad stan - z APOELem i Fulham - słabych rywali pokonaliśmy? zespół Skorży nie potrafił zrobić nawet tego
3.) zespół mimo wielu wakatów (kontuzje, personalia) jest nadal w grze w europejskich pucharach i w lidze - wychwalana pod niebiosa Legia ma punkt więcej (w porywach do 4, zaległy mecz)
4.) jeśli zespół zagra solidnie w obronie, nikt nie kopnie się w czoło, potrafimy wygrać z lepszymi, APOEL, Fulham, czy też z tuzami na naszym podwórku: ograć Lecha na wyjeździe, sprać Legię u siebie
5.) miewamy mecze taktycznie bardzo dobre, są to głównie mecze bez indywidualnych błędów, APOEL, Fulham
6.) zespół walczy, może przegrać, można powiedzieć, że brakuje umiejętności, ale walczą i wiele zwycięstw za Maaskanta zostało wydartych, czy to w ostatnich minutach, czy to po dramatycznych rozstrzygnięciach
Jeśli ktoś tego nie widzi, to sorry, ale jest cymbałem.
I ja tu nie widzę przypadku.
Trzeba nam po prostu lepszy środek pola i obronę.
Sklonować Jovanovicia i dać na stopera, dokupić lewego obrońcę, środkowego pomocnika i mamy mistrza.
Proste? Proste.
Nie trzeba milionów, rewolucji. Trzeba jakości, a to wymaga wymiany max. 2-3 zawodników w oknie. Miejmy nadzieję, że kasa się znajdzie, wszak wszystko się bilansuje. Akurat trener to jest najmniej potrzebna sprawa obecnie i są poważniejsze wydatki. Zresztą, żaden Polak nie ogarnie tego burdelu w składzie, a Maaskant dobrze się w tym odgaduje, biorąc nawet pod uwagę same problemy lingwistyczne.
Chciałbym się mylić, ale obecnie Wisła jest budowana na łapu-capu.
Uda się awansować do LM, to będzie szansa coś kupić/zrobić, a póki co, będzie ściągać darmowych zawodników i wypożyczać.
Oby nie - ale odpowiedź poznamy w zimie.
|
co znaczy miewac mecze taktycznie bardzo dobre albo jesli zespol zagra solidnie w obronie?
ja chce zeby miewanie stalo sie norma solidnosc podstawa z Maaskantem nie widze na to szansy
w LE narazie mamy w leb i jeden fartowny mecz z Fulham ktore zagrale na 50% swoich mozliwosci
nie jest w stanie zaciemnic prawdy a jesli chodzi o walke nieustepliwosc chec wygrania to niestety ja tego nie widze na boisku poza jednym moze dwoma graczami