|
Nie ma sensu zwalniać Maaskanta, prędzej już Basałaja.
Jakie są cele Wisły w dłuższej perspektywie? Co jest potrzebne do ich osiągnięcia? Z tego, co zrozumiałem z przekazów medialnych, Wisła miała docelowo funkcjonować jako klub "pośredni", miejsce, gdzie piłkarz może się łatwo wypromować i skąd łatwo może odejść do wielkiego klubu zachodnioeuropejskiego. Do tego potrzeba nam koniecznie: systematycznej obecności w pucharach (najlepiej w lm), rozbudowanego systemu własnego szkolenia na wszystkich poziomach wiekowych, intensywnej i systematycznej pracy marketingowej, rozbudowanego pionu obserwacyjnego (skauting), dzięki któremu klub ściąga wielu zawodników do wszystkich grup wiekowych. Z tych czterech elementów: pierwszy należy zdecydowanie poprawić, drugi i trzeci po prostu nie istnieją, czwarty należy zdecydowanie poprawić.
Jednym słowem: jest bardzo źle, wręcz tragicznie. Ale nie z pierwszą drużyną Wisły, lecz z Wisłą. WYWALENIE MAASKANTA SYTUACJI NIE POPRAWI.
|