Wyświetl pojedynczy post
tomo
Senior Member
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1123
Stary 28.10.2011, 18:23
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._od_godz_.html


Cytat:
Dla kierowców to doskonała wiadomość. Po wielomiesięcznych opóźnieniach przy przebudowie ronda Ofiar Katynia estakada zostanie wreszcie oddana do użytku. Pierwsze samochody mają nią przejechać w piątek o godz. 19.

Jak przewidują miejscy urzędnicy, dzięki oddaniu estakady znacznie zmniejszą się korki w okolicach ronda. - Ta estakada znacznie ułatwi kierowcom życie - ocenia Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. - Robiliśmy wszystko, by prace zakończyły się przed 1 listopada, kiedy tradycyjnie należy spodziewać się wyjątkowo nasilonego ruchu na drogach.

Termin oddania całego trzypoziomowego węzła komunikacyjnego był już wielokrotnie przekładany. Firma Radko, czyli generalny wykonawca przebudowy ronda, co chwilę informowała o kolejnych trudnościach. Zaraz po rozpoczęciu robót okazało się, że grunt jest bardziej grząski, niż początkowo zakładano, potem pojawiły się problemy z przejęciem wszystkich potrzebnych działek i przepięciem mediów. Plany drogowców kilkakrotnie pokrzyżowała też pogoda - najpierw deszczowa wiosna, a później mroźna zima.
Czyli że co? Budowa w zupełności ukończona czy coś tam jeszcze grzebią ?
Odpowiedz cytując