Wyświetl pojedynczy post
piotrek06
Senior Member
 
 
Od: 04.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2522
Stary 28.10.2011, 18:14
Cytat:
I jeszcze jedno. Stadion X lecia nazywany przez Rząd RP "narodowym" przez brak bieżni jest dla mnie mało funkcyjnym (bo nie wielofunkcyjnym) głazem. Właściwie to koszykiem. Za gigantyczne pieniądze.
Oprócz piłki nożnej, imprezy o zasięgu europejskim lub światowym, takie jak np. lekkotletyczne będą mogły się odbywać ale na ... Stadionie Narodowym w Chorzowie. Nie mówiąc już o ewentualnym organizowaniu letniej Olimpiady.
W Bukareszcie również chyba nie ma bieżni ale nie wiem na 100% bo stary stadion Lia Manoliu ją posiadał.
Bardzo dobrze że nie ma bieżni, to ma być bardzo nowoczesny stadion PIŁKARSKI.
Kiedyś w Turynie pewien "ekspert" wpadła na pomysł, żeby mający powstać stadion Juve(Stadio delle Alpi)takową bieżnie posiadał, efektDystans od najdalszych rzędów do murawy wynosił 162 metry!! a sam stadion istniał tylko 19 lat i odbyły się na nim tylko JEDNE zawody lekkoatletyczne( oczywiście odległość trybun za bramkami nie była głównym powodem wyburzenia ale sam stadion był szalenie nieprzyjazny kibicom)
A co do organizacji imprez lekkoatletycznych, to nie cieszą się one wielką popularnością(poza oczywiście MŚ i ME), w Polskich warunkach stadion Wisły był by na taką imprezę dużo za duży więc żadna strata
Odpowiedz cytując