Wyświetl pojedynczy post
rav
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 27.10.2011, 14:28
TVP1 HD i TVP2 HD od czerwca 2012 roku

Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o uruchomieniu cyfrowej, naziemnej emisji programów TVP1 i TVP2 w wysokiej rozdzielczości. Kanały TVP1 HD oraz TVP2 HD dostępne będą m.in. w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Obecnie publiczna telewizja nadaje jeden kanał HD - TVP HD.

Rozpoczęcie emisji głównych programów TVP w rozdzielczości HD pozwoli widzom na oglądanie w najwyższej jakości transmisji z przyszłorocznych wydarzeń sportowych - Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, które rozpoczną się w dniu 8 czerwca 2012, oraz XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, rozgrywanych w dniach od 27 lipca do 12 sierpnia 2012 roku.

Program TVP1 HD nadawany będzie na multipleksie 1 (MUX-1), a program TVP2 HD nadawany będzie na multipleksie 3 (MUX-3).

Aby w przyszłości móc odbierać bezpłatnie programy TVP1 HD i TVP2 HD nadawane drogą naziemną należy posiadać jedynie odbiornik telewizyjny lub STB, który ma możliwość odbioru sygnału DVB-T nadawanego w formacie MPEG-4 i standardzie HD.

Należy jednocześnie przypomnieć wszystkim użytkownikom, że przy nabywaniu odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej, kupujący - w myśl zapisów ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej - w sytuacji, gdyby urządzenie nie spełniało wymogu odbioru programów HD, powinien zostać o tym wyraźnie poinformowany przez sprzedającego.

http://media2.pl/media/85244-TVP1-HD...2012-roku.html
Odpowiedz cytując