Przypominam co tydzień temu Rav napisał:
Cytat:
Warto panu prezydentowi przypomnieć, czego nie mówi się głośno, że stadion wciąż nie jest gotowy!! Pozostało jeszcze sporo rzeczy do wykończenia, względem projektu i przetargu, ale miasto się wypięło i powiedziało, że nie ma pieniędzy i tego nie zrobi. Stadion jest gotowy na tyle, że można go oddać do użytku, ale wielu rzeczy nie można udostępnić bądź uruchomić. Zaszantażowano Wisłę i powiedziano: albo odbieracie stadion taki jaki jest, albo zamykamy zachodnią i będziemy ją nadal kończyć. Przez długie lata. Prawdopodobnie skończy się tym, że to Wisła dokończy remont, rozliczając nakłady w czynszu dzierżawnym.
A skoro trwa opowiadanie bredni przez miasto, to pozwolę sobie wspomnieć o kolejnym kłamstwie, zawartym w słynnym już oświadczeniu ZIKiT-u (klik). Otóż, według tego co usłyszałem, nie jest prawdą, że Wisła wynajmuje stadion tylko na dni meczowe. Wisła płaci ustalony roczny czynsz dzierżawny za trzy trybuny: wschodnią, północną i południową. Natomiast niedokończoną trybunę zachodnią wynajmuje na mecze. Dopóki nie będzie gotowa Wisła jej nie odbierze na stałe i zamierza ją wynajmować tylko na mecze.
|
Poza tym popatrzmy na to zdroworozsadkowo:
1. Gdyby okazało sie, ża miasto wybudowało stadion za 550 mln i nie miało użytkownika, to Majchrowski byłby skonczony, a całości zaczęła przyglądac się prokuratura za działanie na szkodę budżetu i marnotrawienie publicznych pienędzy.
2. Wisła ma ważną umowe na korzystanie ze stadionu, bo inaczej nie otrzymałaby licencji na wystepy w Ekstraklasie. Co to więc za twierdzenie o tym, że nie wpuści sie jej na obiekt?