Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6490
Stary 23.10.2011, 23:42
Kris Dee napisał(a):Wyświetl post
Widzę że robisz na tym forum za wielkiego znawce od wszystkiego.
Jednak nie masz pojęcia o tym co piszesz.
Wisła nie gra 4-3-3 wbijcie sobie to wreszcie do głowy.
4 obrońców, 2 defensywnych pomocników, 3 ofensywnych pomocników(wymieniających się pozycjami), 1 napastnik= CZTERY-DWA-TRZY-JEDEN
Zobaczcie sobie dokładnie ostatnie mecze, gdzie cała trójka ofensywna gra bez przywiązania do pozycji. Iliev zamienia się z Kirmem ale również obaj schodzą do środka, Garguła nominalnie na środku często schodzi na boki.
To jest właśnie ta nowoczesna piłka gdzie boczni obrońcy spełniają role skrzydłowych.

Natomiast proponowane 4-2-2-2 to:
4 obrońców, 2 defensywnych pomocników, 2 ofensywnych pomocników(wymieniających się pozycjami), 2 napastników(jeden cofnięty)

Kirm wylatuje ze składu i mamy dwóch ofensywnych pomocników Ilieva i Gargułe, oczywiście Biton z Genkovem nie stoją jak kołki z przodu czekając na podania, tylko jeden z nich, najlepiej Bułgar gra cofniętego napastnika, wychodzącego po piłki od pomocników.

Jedyna różnica pomiędzy tymi systemami jest taka że zamiast jednego ofensywnego pomocnika jest cofnięty napastnik, ciężko pracujący na boisku.
Nie chcę wnikać w to czy ten system mógłby się sprawdzić. Wiem jedno, na pewno nie z Ilievem, Gargułą, Bitonem i Genkovem. Gdybyśmy mieli zamiast Garguły ofensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia i napastnika o innych cechach niż Biton i Genkow, szybkiego, dynamicznego, potrafiącego świetnie operować piłką, może tak, ale... wtedy nie byłoby tej dyskusji, bo nasza gra wyglądałaby o niebo lepiej.
Odpowiedz cytując