Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17145
Stary 23.10.2011, 20:06
Nazwa "Derby Polski" wynika z chęci spolonizowania zjawisk występujących w sporcie na najwyższym szczeblu. Dziennikarze chcąc podnieść rangę meczu lub połechtać swoją próżność skomplikowanymi figurami retorycznymi piszą o polskim "Gran Derbi". I w ten sposób każde spotkanie może urosnąć do takiej rangi.
Oczywiście zgadzam się, że trudno wskazać takie jedno spotkanie, które elektryzowałoby całą Polskę. Wcześniej wskazałem trzy, ale kto inny może powiedzieć coś zgoła odmiennego. A tak poważne określenie jak "Derby Polski" wymagałoby aklamacji

Tak więc konkludując dyskusję powiedziałbym, że nie ma czegoś takiego jak "Derby Polski" - są klasyki i derby miejscowe.

Pozdrawiam i miłej niedzieli.
Odpowiedz cytując