River napisał(a):

Najgorsze, ze teraz kazdy sedzia bedzie gwizdal tak by namw zaden sposob nie pomoc wiec moze swoimi decyzjami z kolei skrzywdzic Wisle bo w spornych sytuacjach bedzie gwizdal pod przeciwnika byle tylko Wisle nie pomoc. A w takich sytuacjach znow wynik bedzie nie do konca zalezny tylko od pilkarzy.
Dzis w CF byl sedzia Rostkowski i powiedzial wazna rzecz. Mamy profesjonalne kluby (mniej lub bardziej), mamy profesjonalizm wsrod pilkarzy, trenerow, sztabu szkoleniowego, medycznego itd. Mamy profesjonalna lige a sedziuja amatorzy, ktorzy od poniedzialku do piatku pracuja a w weekendy sedziuja mecze. To jest najwiekjszy problem.
Po lapance wsrod sedziow w aferze korupcyjnej tych przekupnych trzeba bylo kim zastapic. I zastapiono - tymi z nizszych lig, ktorzy nie maja umiejetnosci do sedziowania Ekstraklasy. I niestety ten stan bedzie trwal jeszcze dlugo.
|
A ty myśli że za granicą to jest inaczej? Myślisz że sędziowie tam nic nie robią cały tydzień po to aby sędziować raz na 1-2 tygodnie? I co ci zawodowi sędziowie robiliby wtedy gdy nie ma ligii? Masz jeszcze jakieś inteligentne pomysły?