Wyświetl pojedynczy post
Jacko_1
Member
 
Od: 07.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2737
Stary 22.10.2011, 11:31
Co do cen biletów - to faktycznie gdzieś władze klubu źle to obliczyły, no może nie źle dla siebie, nie żeby to nie było zgodne z potrzebami, ekonomia itp. ale jednak to jakiś paradoks, że u nas najdroższy bilet kosztuje ~80 zł. Fulham sprzedaje bilety po ~100 zł.
Niby jesteśmy tańsi, gdyby nie jedno ale, średnia pensja na wyspach to ok. 9.000 zł u nas 3.500 zł.
Przyjmując powyższy przelicznik (ok. 40%) bilety (najdroższe) nie powinny przekraczać u nas kwoty 30-35 zł najtańsze" 15-20 zł za mecz w LE.
Jak jest, każdy wie.
Teraz policzmy:
Uśredniona cena biletów: 28 zł
33.000 x 28 zł =924000 zł.
16.000 x 58 zł (aktualna średnia) =928000
Więc niby po co Wiła miałaby obniżać ceny?
1. Dla widowiska, inaczej wygląda mecz przy zapełnieniu 50% trybun, inaczej przy 100% (lub prawie) frekwencji.
2. Większy zysk ze sprzedaży (napoje, jedzenie, pamiątki itd.)
... i mógłbym jeszcze przytoczyć kilka innych powodów, ale jak dla mnie, to nawet jeden z powyższych czynników, jest wystarczający do takiego kroku.
Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując