Ale to już było...
Tak z miesiąc temu.
Elefant napisał(a):

Obniżenie murawy o kilka metrów ? A co z wodami gruntowymi ?
Teren Błoń (oraz Parku Jordana i tereny Wisły) to stare bagnisko. Jak wykopiemy tam dziurę wody gruntowe zaleja teren (prawdopodobnie murawa byłaby na poziomie lustra wody Rudawy). To jest możliwe do realizacji, tylko pociąga olbrzymie koszty, (zapewne budowa misy wodoszczelnej, systemu drenaży + pompy odwadniające pracujące non stop).
Już prędzej widzę (hipotetycznie oczywiście) powiększenie pojemności stadionu poprzez wyburzenie okrąglaka i zabudowanie narożnika oraz dobudowę balkonu na trybunach za bramkami.
A póki co trzech trybun nie możemy zapełnić, widoczność jest dobra więc cała dyskusja jest czysto akademicka.
|
Tak, że z obniżeniem murawy dajcie spokój.
Na mój inżynierski gust fundamentowanie trybun za bramkami jest na tyle solidne, że pewnie może dało by się tam balkony zabudować.
Narożnik 1900 + dwa balkony po 2500 daje 40000.
Podniesienie trybun głównych. Jak zasadzicie sekwoje w parku Jordana to będzie to możliwe
O ile pamiętam warunkiem budowy było to, aby stadion nie był wyższy niż drzewa w Parku Jordana. Zresztą bardzo słuszny warunek wg mnie.