Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14672
Stary 12.10.2011, 21:44
sambo napisał(a):Wyświetl post
Zabrzmi to Sędzio jak górnolotny frazes - ale Prezes powinien ze wszelkich możliwych mu środków i sił robić wszystko aby do krachu nie dopuścić a nie tylko się go spodziewać.

Jako obywatel RP, syn tej ziemi, jako poseł RP i lider jednej z dwóch największych partii politycznych winien on zrobić wszystko co w jego mocy. I nie chodzi mi tutaj o nawet o rzeczy na które nie ma wpływu. Nie chodzi mi tutaj nawet o jakieś projekty ustaw. Chodzi mi przynajmniej o KONSTRUKTYWNĄ krytykę działań, bądź niedziałań rządu. Chodzi mi o wskazywanie KONSTRUKTYWNYCH rozwiązań - tak aby faktycznie debata była debatą merytoryczną a nie zwyczajnym pieprzeniem głupot. Prezes nie różni się w pieprzeniu głupot ani o jotę z zestawem postkomuny.

To po pierwsze.

Po drugie jest co najmniej zastanawiająca to ślepe zaufanie do Prezesa. Jeszcze 5 lat temu Sędzio pewnie jedynym politykiem, którem ufałeś był JKM - to powinno Cię chyba nauczyć dystansu do własnych uczuć?

Co do zaufania do Prezesa i jego jedynej przywódczej roli i nieodzowności w PIS - proponuję prześledzenie geografi politycznej Polski na przestrzeni lat 1990-2011. Okaże się, że niezależnie od partii, od przywódcy, od rozwoju sytuacji - mapa polityczna nie zmienia się. Odcienie kolorków zawsze skupiają się na tych samych obszarach terytorialnych.

Co to oznacza wg mnie?

Otóż oznacza to, że ludzie mają swoje poglądy, dlatego że zostali tak wychowani, bo tak uważają itd itp a poglądy te kształtują się w rodzinach polskich od początków XX wieku i nowoczesnego systemu partyjnego na ziemiach polskich.

I ludzie głosują na to ugrupowanie, które przedstawia poglądy zbieżne do wyborcy. Prezes wcale nie ukształtował poglądów swoich wyborców- choć wykształciuchy są o tym przekonani. Preses po prostu wstrzelił się w target.

Gdyby Prezesowi faktycznie zależało przede wszystkim na kraju, to już dawno przygotowywałby partię na przejecie władzy a sam co najwyżej mógłby pozostać jej mentorem. Jednak to zadanie przerasta ambicje prezesa. Wtłoczył on ludziom - on i jego pżałowania godni przydupsy typu Kuchciński czy Dera, że Prezes = PIS = jedyny obrońca konserwatywnego i patriotycznego myślenia o Polsce.

Nie dajcie się zwieść ludzie na takie tanie chwyty. Nie ma ludzi nie zastąpionych - precież o tym wiesz.
Moim zdaniem prezes nie wstrzelil się w taget. On po prostu taki jest, trochę staromodny, konserwatywny, dżentelmen wobec kobiet, bardzo religijnie wychowany przez rodziców powstańców warszawskich, napewno mało elastyczny jak na polityka, chorobliwie honorowy i pamiętliwy,zwykle mówi to co myśli i dlatego pewnie jego zapiekli przeciwnicy wyciągaja mu to w czasie kampani kiedy próbuje trzymać język za zębami. Dlatego też trafia do ludzi ze wschodu polski którzy najwięcej wycierpieli podczas wojen i komuny i rozumieją retorykę anty moslaową i niemiecką. Ludzie z Poznania,Gdańska czy Szczecina (nie mówię o rodzinach przesiedleńców z Kresów) w większości nie czują tego co doznali w latach 41-49 ludzie z podkarpackiego,malopolskiego ,świetokrzyskiego czy podlasia zarówno od Rosjan jak i NIemców. Nie bez powodu 80-90% ludzi podziemia powojennego to ludzie z tych województw + wileńskie i wołyńskie. Tam też są te tradycje niepodległościowe kultywowane rodzinnie, honor jest w cenie,a i pamietliwi to ludzie, nie tak " EUROPEJSCY", nie znaczy dla nich wiele wygląd i ogłada czlowieka a wartosci które nim kierują.Tam też jest znacznie większa bieda bo byli znacznie bardziej złupieni niż zachód i północ Polski i doskonale wiedza komu tę biedę zawdzieczają
Dlatego moim zdaniem nie chwycą zmian w PIS-ie bo Kaczyńksi to ich człowiek.Bezkompromisowy w poglądach,religijny i nikt nie powie że nie uczciwy.On trzyma w ryzach partię i ludzie nie kupią jego nastepców bo nikt z mlodego pokolenia nie jest nawet zbliżony do w/w cech.Głosy sie rozdejdą po Jurkach,Korwinach,Ziobrach,PC-etach,PJN-enach itp
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej