Marcin_fan napisał(a):

Być może nie był on w kręgu zainteresowania Wisły ale zobaczmy... Ruch wycenia gościa na 2,5mln euro. Przecież to niepojęte! Gościa który ma dobrą 1(!) rundę wycenia sie na taką kase na którą wycenia sie zawodników z innych lig po przynajmniej 1 dobrym sezonie.
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,75916,t...wiadomosc.html
|
Ładna sumka nie ma co, szczególnie jak za gościa który nawet nie ociera się o reprezentację Polski. Ciekawe na ile wycenili Piecha - pewno trochę mniej niż za Jankowskiego bo starszy.
Chociaż ja się tam Ruchowi nie dziwię - ich egzystencja zależy od takich spektakularnych transferów, zawsze można piłkarza opchnąć do bogatszych lig typu turecka, rosyjska. Tam 2 miliony euro za transfer to nic nadzwyczajnego. A jak się nie uda to zawsze zostaje nieoceniony dobroczyńca śląskich klubów Józek Wojciechowski.
Polityka transferowa polegająca na wyławianiu talentów z niższych u nas byłaby trudna do zrealizowania: raz, że tacy piłkarze nie bardzo palą się do gry w Wiśle bo mają w perspektywie siedzenie na ławce a dwa to osoba trenera - czy daje szanse młodym na poważne zaistnienie w futbolu. Według mnie te czynniki zadecydowały, że np. taki Olkowski gra w Górniku a nie w Wiśle.