wonski_eNHa napisał(a):

Z Korwinem jest taka sama sprawa jak z Palikotem, gdyby zarejestrowali mu lity w całym kraju to mogłoby być śmiecznie/dramatycznie. Młodzi głosowaliby na Palikota i Korwina i to mogłoby zburzyć układy w sejmie.
Dlaczego nie zarejestrowano partii Korwina? Jest niewygodny, niewygodny czyli RZĄD się go boi, jeżeli rząd boi się jakiegoś kolesia ze średniowiecznymi poglądami to znaczy, że Polska jest rządzona przez skończonych idiotów.
W sumie w jakimś sensie ustrój rodem z Luksemburgu byłby dla Polski ciekawym i nie najgorszym rozwiązaniem.
Tylko kto byłby królem... ?
|
Co w poglądach Korwina jest rodem ze średniowiecza? Bo nie rozumiem.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański