AS82 napisał(a):

|
Czy przy tej ordynacji do Sejmu ,wchodza kandydaci którzy zdobyli na danej liście najwiecej glosow ( mimo tego że sa np. na 3cim miejscu na liscie) czy wchodza po kolei ,najpierw jedynki z listy,dwojki,trojki itd.. ?
|
Oczywiście, że ci co zdobyli najwięcej głosów (nawet z 20 miejsca można wejść jeśli uzyska się stosowną ilość głosów). Jeśli przechodziliby tylko ci z pierwszych miejsc to nie byłoby sensu umieszczać 20 nazwisk na liście)