milansport napisał(a):

PO zawsze ma mniejszy wynik z cząstkowych wyników bo najpierw spływają dane z małych komisji (wsi, miasteczek), a dopiero potem z miejskich gdzie PO ma zawsze najlepsze wyniki.
Przykład z wyborów prezydenckich, kiedy w nocy prezydentem był Kaczyński, rano Komorowski.
|
W 2007 roku
"02.17 Oto cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów, przekazane PKW drogą wyłącznie elektroniczną, bezpośrednio z protokołów obwodowych komisji wyborczych z nieco ponad 11 proc. obwodów (2884 obwody). Frekwencja: 53,15 proc. Procent otrzymanych ważnych głosów: PPP - 1,1; LPR - 1,28; PiS - 31,63; PO - 41,1; PSL - 8,83; Samoobrona - 1,62; LiD - 14,04; Partia Kobiet - 0,15."
Skończyło się o 0,4% lepiej dla PO i o 0,5% dla PiS. W sumie nie było prawie żadnej zmiany.