martin_6 napisał(a):

|
HH zrobił badania telefoniczne. Trudno to traktować poważnie jak na mój gust. OBOP rok temu ładnie trafił w pierwszej turze (w drugiej już średnio). Zobaczymy, mam jeszcze niewielką nadzieję, że uda się doprowadzić do sytuacji, że PO będzie potrzebować dwóch koalicjantów.
|
No właśnie, też mi się tak wydaje. Badania telefoniczne są tańsze, ale obarczone większym błędem. Exit polls droższe, za to pewniejsze. Tak z resztą traktują te wyniki sami politycy - podczas gdy do TVP i TVN wysyłają czołowych polityków, do Polsatu delegują ławkę rezerwowych.
Co do 2 koalicjantów... Żebyś się nie zdziwił. U Palikota jest taka zbieranina, że będzie łatwo wyłuskać paru do stworzenia większości. Podobnie w rozczarowanym wynikiem SLD.