Worcester napisał(a):

|
Powinien być cenzus...wiedzy. Przed głosowaniem krótki mini- test z konstytucji i podstawowych doktryn ekonomicznych. Dodatkowo opłata, np 5 zł. Pierwsze wyeliminuje ułomnych intelektualnie, drugie odstraszy tych, którzy idą dla zabicia czasu. Marzy mi się frekwencja na poziomie 10%.
|
Dokładnie ziom masz racje, tylko dodałbym jeszcze jeden warunek:
-
wyższe wykształcenie, ale zdobyte na uczelni PAŃSTWOWEJ (a nie na prywatnej w jakieś śmiesznej wiosce).
Ten warunek wyeliminowałby 90% głosujących którzy, nie potrafią samodzielnie myśleć itp - np. dresiarze, metale, punki i inne wybryki natury.