Wyświetl pojedynczy post
dragon
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14079
Stary 05.10.2011, 23:13
DeadOrAlive napisał(a):Wyświetl post
Jak wrażenia po "ostatniej debacie" ?
W moim odczuciu takie debaty mają umiarkowany sens, zwłaszcza w przypadku 2 największych partii (mniejszym dają szansę dotarcia z przekazem do opinii publicznej).

W sytuacji gdy PO i PiS sprawowały już rządy dużo bardziej wiarygodny obraz wyborcy dostają analizując ich decyzje i skutki jakie przyniosły.

Dla mnie krótkie rządy PiS to:

- uchwalenie obniżki podatków PIT do 18 i 32% (z wysokim progiem)
- obniżenie składki rentowej ZUS
- wprowadzenie ulg podatkowych dla rodzin z dziećmi
- likwidacja podatku od darowizn w rodzinie
- wzrost gospodarczy ponad 6% PKB
- konsekwentna walka z korupcją
- praktycznie wyzerowanie deficytu budżetowego

A 4 letnie rządy PO:

- 300 mld zł nowego długu publicznego
- podwyżka VAT
- skandaliczne zachowanie przy ustawie hazardowej i praktyczna likwidacja CBA
- niezrealizowane plany budowy dróg
- 70 000 nowych urzędników
- zniszczona kolej

Obiektywnie na sukces PO można zaliczyć orliki, ale to zdecydowanie za mało jak na 4 lata(!) rządów i setki tysięcy urzędników. Swoją drogą to żenujące, że premier Tusk tylko nimi może się pochwalić.
Ostatnio edytowane przez dragon : 05.10.2011 o godz. 23:22.
W sercu moim...Wisła!! i na dobre i na złe....