DeadOrAlive napisał(a):

|
Jak wrażenia po "ostatniej debacie" ?
|
W moim odczuciu takie debaty mają umiarkowany sens, zwłaszcza w przypadku 2 największych partii (mniejszym dają szansę dotarcia z przekazem do opinii publicznej).
W sytuacji gdy PO i PiS sprawowały już rządy
dużo bardziej wiarygodny obraz wyborcy dostają
analizując ich decyzje i skutki jakie przyniosły.
Dla mnie krótkie
rządy PiS to:
- uchwalenie obniżki podatków PIT do 18 i 32% (z wysokim progiem)
- obniżenie składki rentowej ZUS
- wprowadzenie ulg podatkowych dla rodzin z dziećmi
- likwidacja podatku od darowizn w rodzinie
- wzrost gospodarczy ponad 6% PKB
- konsekwentna walka z korupcją
- praktycznie wyzerowanie deficytu budżetowego
A 4 letnie
rządy PO:
- 300 mld zł nowego długu publicznego
- podwyżka VAT
- skandaliczne zachowanie przy ustawie hazardowej i praktyczna likwidacja CBA
- niezrealizowane plany budowy dróg
- 70 000 nowych urzędników
- zniszczona kolej
Obiektywnie na sukces PO można zaliczyć orliki, ale to zdecydowanie za mało jak na 4 lata(!) rządów i setki tysięcy urzędników. Swoją drogą to żenujące, że premier Tusk tylko nimi może się pochwalić.