Wyświetl pojedynczy post
pawelo84
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6046
Stary 05.10.2011, 02:10
Moim zdaniem problemem Maaskanta jest złe ustawienie taktyczne zespołu, jak również pewne braki kadrowe. Aż dziwi mnie to że Nunez gra w środku pola, jak on się do tego nie nadaje. To jest typowy boczny obrońca, który ma dobrą wydolność, szybkość i podanie. Poza tym potrafi szarpnąć. Natomiast na środku jest całkowicie zagubiony.
Paradoksalnie w środku pola mamy największe braki. Zarówno Sobol jak i Wilk nie potrafią grać szybko, z pierwszej piłki, są słabi technicznie. Sama walka, to nawet na polską ligę za mało.
Ta ciągła i szarpana gra mocno odbija się na całym zespole. Jestem przekonany że gdyby Wisła miała dwóch klasowych środkowych pomocników, takich jak np. Szymkowiak, to skrzydłowi graliby dużo lepiej, a obrona pewniej. Dlatego że mielibyśmy dłużej piłkę i większą kontrolę nad meczem. Teraz to wygląda tak, że gramy na Maora albo Bitona i się modlimy. Rywale to widzą i odcinają ich od podań, potem idzie kontra i wyglądamy tak jak Lech z nami w 2 połowie. A przecież taki Iljev był najlepszym piłkarzem mistrza Serbii, gość umie grać w piłkę. Tak samo Kirm jest dobrym zawodnikiem, tylko trzeba umieć wykorzystać atuty które posiada. Bez dobrej kreatywnej dwójki w środku pola jest to prawie niemożliwe.
Odpowiedz cytując