tofik napisał(a):

Sytuacja jest trudna, nawet do teoretycznego rozważania, bo właściciel nigdy się nie określił. Czy dalej pędzimy w stronę LM nie tworząc nic trwałego. Czy może trochę spuszczamy z tonu, dajemy czas by klub się mógł rozwinąć, stworzyć szkolenie.
Ale jak bym ja miał decydować :
Z całej tej grupki... Pareiko byłby wart przedłużenia kontraktu. Tak na rok jako zabezpieczenie, ale oczywiste, że trzeba kombinować kogoś kto wejdzie między słupki gdy Sergiej odejdzie.
Natomiast.przedlużanie kontraktu z Jirsakiem to byłby fatalny pomysł. Nadal nie mielibyśmy dobrego pomocnika w środku, a Czech blokowałby miejsce w 18tce młodemu polskiemu zawodnikowi z ME.
Facet przez 5 lat nie potrafił przebić się na stałe do pierwszej jedenastki, młodszy już nie będzie. Wystarczy tego.
Resztę ja przynajmniej bym pożegnał bez żalu. Zszedł z kosztów kontraktowych, do 18tki wpuszczał młodych piłkarzy tj Nalepa, Chrapek, Czekaj, Brud.
|
Oby te spotkania na górze zaowocowały takimi właśnie rozwiązaniami. Im szybciej odchudzimy kadrę tym lepiej. Ta cała nasza szeroka kadra to mit, za dużo w niej zawodników typu Palijic, Garguła, Jirsak czy Lamey - oni nawet na naszą ligę są w większości po prostu za słabi. Niestety okazuje się, że ilość zawodników nie przekłada się w jakość.