Wyświetl pojedynczy post
Merkury
Senior Member
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6008
Stary 04.10.2011, 10:14
Problemem są nierealne cele stawiane przez Cupiała drużynie. Bez infrastruktury, bez szkolenia młodzieży (kadra Wisły w ME jest najgorszą jaka kiedykolwiek była od czasu jej wprowadzenia), brak dobrych piłkarzy vide brak pieniędzy na transfery etc... Pamiętam co mówił kiedyś Kasperczak w okresie największego sukcesu Wisły za czasów Cupiała ze spotkań z Schalke czy Parmą - to wszystko było na wyrost żeby to powtarzać regularnie trzeba mieć fundamenty a te nasz właściciel od kilku już ładnych lat rozwala - zresztą by nie być również gołosłownym ilu z tamtych graczy zrobiło kariery na zachodzie? Jesteśmy cieniasami, wartość MP jest taka sama jak zdobycie mistrzostwa na Litwie, Estoni, Łotwie gdzie drużyny w pucharach zbierają regularny oklep i nie ma ich w LM. Sprowadzamy zawodników do 1 mln euro, to jest najniższa półka, przepraszam a i tak większość jest za darmo i na wypożyczeniach dlatego nie rozumiem tego zdziwienia przecież to tak będzie wyglądało w dalszym ciągu no chyba że właścicielem Wisły zostanie ktoś z kasą, który będzie miał realną wizję i stawiał cele do zrealizowania nie w ciągu roku czy dwóch lat ale w perspektywie kilku.
Wiarygodność Stana Valckxa i Bogdana Basałaja w obliczu dymisji Maaskanta była by żadna dla opinii publicznej skoro Ci Panowie firmowali jego sprowadzenie do Krakowa - Robert sam nie zatonie a na pokładzie znajdzie się miejsce na wymienionych obok Panów. Roszady jednak takie możemy przeprowadzić jedynie w zimie a nie teraz, żaden trener przychodzący do Wisły w tym momencie (wieża Babel) nie zmieni z dnia na dzień stylu, organizacji gry, tempa i rytmu meczowego bo po prostu jest to a wykonalne tym bardziej, że ma dość oporny materiał piłkarski z którym przyszłoby mu pracować.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 04.10.2011 o godz. 10:21.
Odpowiedz cytując