Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#249
Stary 02.10.2011, 21:21
Antystenes napisał(a):Wyświetl post
Przeanalizuj co się dzieje w Polonii, kogo kupują, ile na nich wydają, co osiągnęli i gdzie są.
Problem w tym, że Polonia kupuje Polaków zazwyczaj totalnie nieumiejętnie. Bonin, Tosik, Sikorski czy Brzyski to nie są zawodnicy, którzy robili furorę w naszej lidze. A polscy piłkarze, którzy się tam sprawdzają są sprzedawani do innych klubów - chyba nie powiesz mi, że Smolarek, Sobiech czy Mierzejewski nie byli zawodnikami bardzo dobrymi w naszych warunkach, ba - byli ich absolutnie kluczowymi zawodnikami.

Markus napisał(a):Wyświetl post
Ci "obcokrajowcy" wygrali w zeszłym sezonie ligę, awansowali do LE - która oparta na Polakach drużyna typu Górnika czy Korony może się poszczycić tym samym?
Nie porównujmy Górnika czy Korony do Wisły, a jak chcesz już to porównywać, to zacznij od budżetów. Bo na razie to tak jak powiedzieć, że Wisła nie powinna opierać składu na zawodnikach zagranicznych, podając za argument spadek Odry Wodzisław.

Ale zgadzam się, w obecnych warunkach Wisła nie ma najmniejszej możliwości opierania składu na jakiejkolwiek większej ilości Polaków, bo Wisły na to po prostu nie stać - nieudolność władz klubu, ich żenująca krótkowzroczność i wieczne budowanie drużyny na "już", "teraz" musiała skutkować powolną degradacją klubu i jestem pewien, że będzie to w następnych latach widać jeszcze bardziej wyraźnie.

Bo powiedzmy sobie szczerze, Biton i Melikson, moze też Małecki, nie będą raczej grać w Wiśle w następnym sezonie i zostanie bryndza taka, jaką widzimy obecnie. Do odesłania w ....u nadają się Jaliens, Lamey, Diaz czy - z całym szacunkiem - powoli również Sobol i znów trzeba będzie robić dziesięć transferów (łatać zarówno pozycje symbolicznych Meliksonów, jak i symbolicznych Jaliensów) mając możliwości finansowe na najwyżej trzy, góra cztery. Czyli chleb powszednii w Wiśle przez ostatnie kilka lat...
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 03.10.2011 o godz. 08:05.
Odpowiedz cytując