|
Mnie to smieszy, ze trener twierdzi, ze druzyna jest w LE po nauke:
Jaliens - 33 lata
Lamey - 32 lata
Pareiko - 34 lata
Iliev - 32 lata
Sobolewski - 35 lat
Czy nie jest aby za pozno na nauke?
Drua sprawa to, ze polowa 1 skladu jest już "po drugiej stronie górki" czy aby napewno tacy zawodnicy maja cos do udowodnienia?, czy aby napewno maja potrzebę promowania sie? A moze to emerytura.... (Tylko po czesci dotyczy to Sobola bo jemu akurat zalezy ale mlodszy z dnia na dzien sie nie staje.)
Sytuacji dopelnia, ze kolejni zawodnicy sa wypożyczani na rok, gdzie prawdopodobnie pieniadze na wykup sie nie znajda. Nunez, Biton, Diaz
I tak oto mamy 8 zawodników, bedacych podstawa obecnej Wisły na, których przyszłości nie będzie można zbudować w związku z prowadzona polityka transferowa a wlasciwie z braku srodkow na nia.
Obrazu dopelniaja Garguła i Boguski, Jovanic, Kirm pierwszy niestety ale juz do dawnego siebie nie dojdzie, drugi najprawdopodobniej pojdzie ta sama droga, trzeci i czwarty to niestety pomylka(kolejna i to droga).
Daje nam to uzytecznych do dalszej budowy, Jovanovica, Bunoze(na wyrost), Chaveza(ale tylko w parze z dobrym stoperem), Wilka(aczkolwiek jednowymiarowo - defensywa), Maleckiego(choc co do tego przekonany nie jestem), Meliksona, Genkova(tu jest to troche naciagane)
7 zawodników tyle mamy i to warunkowo, nie 2 jedenastki, nawet nie jedna a dalszy brak zaangazowania finansowego bedzie skutkowal zmniejszaniem sie tej liczby.
Wyprobowalismy juz wszystkich w miare cos wnoszacych Polskich ternerów, kilku drektorów finansowych, dziesiątki jesli nie setki graczy i..... raz byliśmy silni, kiedy? Kiedy to sprowadzono piłkarzy klasowych lub na "klasowośc" rokujących, za ciezkie pieniadze. Pozniej juz tylko pojedyncze wyskoki niestety. Problem lezy w finansowaniu. Chwała za to wszystko co do tej pory Panu Cupiałowi, jednak bez wlasciciela, który wylozy srodki nigdzie nie ruszymy ekscytujac sie od czasu do czasu zmianami, ktore i tak na koncu okaza sie kosmetyczne.
|