zim zum napisał(a):

|
Jak się patrzy na stratę 3 bramki i obserwuje zachowanie lidera obrony, to faktycznie chyba lepiej nie grać.
|
Ale tego można było się spodziewać. Przecież kilka dni wcześniej straciliśmy 2 bramki z Chorzowem, a mogliśmy więcej. Niestety, przed przyjściem holendrów rozmontowaliśmy swoją obronę i do dzisiaj nie udało się sprowadzić równie dobrych stoperów jak Głowa czy Marcelo. Z drugiej strony może też mitologizujemy wpływ naszych byłych zawodników na postawę defensywy, bo przez ostatnie lata nie mieliśmy okazji mierzyć się z zespołami na takim poziomie i nie wiadomo, jak oni sami wypadli by na tle Twente.
Sam wczorajszy wynik był efektem różnicy klas i tragicznych indywidualnych błędów naszych obrońców. Pewnie nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak takie bramki potrafią podciąć skrzydła drużynie, która do utraty pierwszego gola, prezentowała się lepiej niż oczekiwałem. Potem, gdy morale siadło, a piłkarze zwątpili, kolejne gole były tylko kwestią czasu.