Franz o niedzielnym meczu Legii z Wisłą:
Cytat:
PRZEGLĄD SPORTOWY: Pracował pan i w Legii Warszawa, i w Wiśle Kraków, ale jako krakus w niedzielę będzie pewnie kibicował wiślakom?
FRANCISZEK SMUDA: Z Krakowem rzeczywiście związany jestem od wielu lat, a z Wisłą zdobyłem mistrzostwo Polski. Jednak przed tym niedzielnym meczem cieplej myślę o Legii. Wie pan dlaczego? Bo gra tam całkiem spora liczba Polaków. W każdym razie rozsądne proporcje zostały zachowane. Podoba mi się to. Gdy jadę na mecz Legii, to zawsze wiem, że będę mógł zobaczyć całą grupę kandydatów do gry w kadrze narodowej. A w Wiśle sprawa jest prosta, obcokrajowiec na obcokrajowcu. No kogo ja mogę z Wisły powołać do kadry? Czarka Wilka, który jest tylko rezerwowym? Nawet gdybym na siłę chciał kogoś wziąć, to za bardzo nie ma kogo.
http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...465,1,977.html
|