Skandalicznie traktowani są kibice którzy wybrali się na mecz do Enschede.
Zaraz po tym jak autokary dotarly do Holandii zostały "przejęte" przez miejscową policję. Obecnie kibice ( około 250 osób - z czterech autokarów SKWK i aut osobowych) przebywają na lotnisku pod Enschede. Podróż na nie trwała tak długo, że część kierowców przekroczyła tachografy.
Na czas pobytu kibiców na lotnisku zamknięte zostały restauracje, nie ma możliwości zakupu czegokolwiek do jedzenia czy picia. Co więcej niemożliwe jest też skorzystanie z toalet. Na pytania gdzie można załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, policja odpowiada " Obojętne, byle tak żebyśmy nie widzieli".
Nierealne jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie, kiedy kibice z lotniska zostaną wypuszczeni. Tutaj również padają odpowiedzi zupełnie nie godne zachowania funkcjonariuszy policji, którzy mówią że będą tutaj nas trzymać tak długo jak będą chcieli i taka jest decyzja komendanta.
W kółko powtarzane jest też ironiczne zdanie " Przepraszamy, ale to nie nasza wina że nie jesteście zaproszeni do miasta".
O zaistaniałej sytuacji zostały już poinformowane władze klubu i miejmy nadzieję, że uda im się ją rozwiązać.
....Kibice z lotniska przetransportowani zostali do fan zonu. Aby się do niego dostać sprawdzane są wszystkie rzeczy osobiste, łącznie z zawartością portfeli. W między czasie w fan zonie gromadzi się również policja,która dla swojego bezpieczeństwa ubiera kaski.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
komentarze grzegorzrrr: