Wyświetl pojedynczy post
crux.a
Senior Member
 
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14763
Stary 27.09.2011, 07:54
To niewiarygodne, ale do szkółek piłkarskich w Krakowie niezbyt chętnie przyjmują chłopaczków urodzonych we wrześniu czy listopadzie. Wolą tych ze stycznia czy lutego danego roku! Uzasadnienie jest banalne i wstrząsające: chodzi o wynik sportowy, wyłącznie o wynik sportowy. Rozgrywki międzyklubowe prowadzi się, jak wiadomo rocznikami, więc lepiej mieć w drużynie starszych (np. ze stycznia 2002) niż młodszych (z grudnia 2002); w tym wieku kilka czy kilkanaście miesięcy to spora różnica.
Nie chodzi o to, żeby ukształtować dobrego piłkarza, tylko żeby wygrać! To mnie roz wa la - efekty tej patologii w piłce seniorskiej wszyscy widzimy.
Odpowiedz cytując