CMSNero napisał(a):

|
37) za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii należący do TVN za ok 400 mln PLN.
|
1. Stadion nie należy do TVN.
2. Umowę i projekt stadionu przyjął ówczesny komisarz miasta, wyznaczony przez premiera Jarosława Kaczyńskiego, Kazimierz Marcinkiewicz (ówczesny członek PIS i kandydat PIS na prezydenta Warszawy)
3. Za Gronkiewicz-Waltz jedyne co się stało, to podwyższenie budżetu na budowę stadionu o niecałe 100mln zł. Okazało się, że przyjęty przez Marcinkiewicza projekt jest po prostu droższy niż przewidywano.
4. A wyliczono wówczas dobrze - nie było potrzeby dokładać pieniędzy jak w Krakowie czy Poznaniu. Stadion jest gotowy a wydano o wiele mniej w porównaniu do innych miast.