Cytat:
|
1) likwidacja stoczni Gdynia i Szczecin
|
Same upadły, a w kryzysie to były od x-lat.
Cytat:
|
3) mimo kasy z Unii nie będzie gotowej w całości żadnej drogi na Euro
|
Bo to nie kasa z unii decyduje o tym, ile się wybuduje. Wykorzystaliśmy już wszystkie dostępne dotacje z UE na drogi, spora część wyłącznie z naszego budżetu jest budowana, a w roku 2008 trzeba było odkręcić błędy PiSu (niedostosowane prawo środowiskowe do norm UE, przez co mieliśmy zablokowane dotacje), nowelizować prawo w sprawie wywłaszczeń, powołać RDOŚ, GDOŚ i na nowo ogłaszać przetargi najpierw na projekty, później na budowy dróg.
Za rządów PO rozpoczęto budowę 1600km dróg ekspresowych i autostrad (w tym roku dojdzie jeszcze ponad 100km), z czego 300 już oddano. W 2012 i 2013r będzie fala otwarć, a nasza sieć osiągnie 3200km nowoczesnych dróg. W momencie, w którym rządy przejmowało PO było ich 1400.
Spowodowana kryzysem. Tej podwyższy VATu by nie było, gdyby:
- PiS nie zmniejszył PITu, a chwilę po tym nadszedł kryzys finansowy
- nie inwestowano by ogromnych pieniędzy w drogi
Najmniejsze możliwe zuo, aby ratować budżet.
Dobry mi zamach. Najrozsądniejsza z możliwych decyzji, aby zapewnić płynność finansową przy wypłacie emerytur i się dalej nie zadłużać. Nie mówiąc już o tym, że OFE traci często ogromne pieniądze na giełdzie.
Cytat:
|
7) afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu
|
Srafera. Taką aferę to może wywołać każdy wariat nieprzychylny PO.
Cytat:
|
8) afera senatora Misiaka (ustawione przetargi)
|
Taka afera, jak z roweru rakieta.
Cytat:
|
9) afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...)
|
Wiesz na czym polegają przetargi? PZP dokładnie deklaruje, które firmy mogą startować.
Cytat:
|
11) kolejne przetargi na drogi są odwoływanie (S5 Wrocław - Poznań, S7 Gdańsk - Elbląg, S7 pod Radomiem, S8 pod Białymstokiem itd), ale jest kasa na nowych urzędników!
|
No bo przetargów ogłoszono więcej, niż pieniędzy w budżecie na drogi, a kraj nie mógł się dalej zadłużać. Żadnego przetargu na S8 nie odwołano.
Cytat:
|
14) podwyżka akcyzy na piwo
|
Tylko nie umrzyj od tego. Carlsberga da się kupić za 1,9zł
Cytat:
|
15) Premier jeździ na narty i nie reaguje na kłamliwe oskarżenia Rosji pod adresem polskich oficerów (raport MAK)
|
Ma prawo do urlopu jak każdy inny polityk. A oskarżenia MAK nie były bezpodstawne.
Cytat:
|
16) PO buduje najdroższe drogi na świecie - cena za kilometr w nizinnej Polsce wyższa niż w górzystej Chorwacji...
|
Wierutne kłamstwo. Nasze drogi nie są droższe ani od tych w Niemczech, ani w Chorwacji.
Cytat:
|
17) mimo obietnic "odpolitycznienie" TVP, PO obsadziło TVP swoim ludźmi natychmiast po tym jak Komorowski został Prezydentem.
|
Nie przejęto władzy w mediach (tak jak to zrobił PiS), tylko wrzucono kilku swoich ludzi. Jak się patrzy na to, co TVP przedstawia, to dalej jest siedzibą PiSowskiej propagandy.
Cytat:
|
18) posłanka PO Sawicka i kręcenie lodów - przyznała się przed kamerami - za to Tusk zniszczył CBA i uczynił z tej służby marionetkę
|
Nie kochany. To za PISu CBA i CBŚ to była machina propagandy, a za PO wreszcie się wzięli za to, za co trzeba, a nie niewinnych ludzi zamykali co drugi dzień.
Cytat:
|
19) koleje rozbite na 8 spółek, obsadzane koleżkami nawet na święta puszczają pociągi po 4 wagony...
|
Bo jeden urząd centralny sobie nie radził. Podobny model panuje w wielu krajach na świecie, a poprawienie stanu naszych kolei to jest temat na 20-30 lat roboty, a nie na jedną kadencję.
Cytat:
|
20) Świnoujście zablokowane przez Nord Stream
|
Ta, bo Tusk może na całą Europę wpływać i jak pogrozi palcem, to się go posłuchają. A gazoport i tak powstaje.
Cytat:
|
21) katastrofa Smoleńska do jakiej doszło w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia lotniska przez BOR (brak aparatury do lądowania i nadzoru w wieży kontroli - co ciekawe jak 3 dni wcześniej lądował tam Tusk to aparatura tam była ...), mając te aparaturę na lotnisku samolot mógłby lądować nawet przy 0m widoczności i bez rosyjskich kontrolerów. CZEMU JEJ NIE BYŁO Tylko zaufano Rosjanom? Jak wynika z nagrań rozmów z wieżą Rosjanie wprowadzili załogę w błąd co do wysokości i kursu samolotu! Mówili że był na 100 m a naprawdę był na 30m ! Tusk wiedział to od 14 kwietnia, a mimo tego szczuli przez 9 miesięcy że to "pijany" Kaczyński wpadł do kabiny i kazał lądować!
|
Za przeproszeniem, mieliśmy Rosjanom fundować za wiele mln wyposażenie lotniska w ILS? Piloci sami się wprowadzili w błąd, podjęli złą decyzję o lądowaniu. Taka w tym wina Tuska, jak i moja. A to, że PiS chciał zrobić wielką pokazówkę populistyczną jak to cała śmietanka partii to wielcy Polacy oddający hołd w Smoleńsku, to też wina Tuska. Gdyby nie robiono takiego cyrku, to nawet podczas katastrofy zginęłoby kilka osób, a nie 90. W wypadku lotnictwa normy przygotowujące do startu i lądowania są bardzo rygorystyczne, a wypadki dalej się zdarzają. Nie da się wszystkiego przewidzieć.
Cytat:
|
22) bezrobocie rośnie od 3 lat - mimo że spada u naszych sąsiadów...w styczniu już prawie 13%. (Za PiS w 2007 było 8% ...)
|
Bo PiS rządził w czasach największego boomu finansowego na świecie w historii. Ich działania były na tyle nieudolne, ze mając ogromne pieniądze ani nic nie zbudowali (150km ekspresówki to żaden wyczyn), spieprzyli prawo środowiskowe, zablokowali dotacje z UE, przez co program budowy dróg opóźnił się o prawie 2 lata. A po SLD przejęli gotowy grunt do inwestowania.
Tak wspomnę, że nasze PKB rosło wtedy o 7%, a u sąsiadów o 15%. Tak to sprawny był rząd PiSu za ich rządów.
Kłamiesz też w sprawie wysokości bezrobocia, jest to obecnie 11,6%
Cytat:
|
23) inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach...
|
To jest kolejna rzecz bez winy Tuska. Inwestor się wycofał, bo nadszedł kryzys finansowy i spłacanie ogromnych długów stoczni nie było na rękę.
Cytat:
|
24) Karnowski z zarzutami prokuratorskimi za korupcję, popierany w wyborach na prezydenta Sopotu przez PO.
|
A Kaczyński po kilku wyrokach za kłamstwa startował na prezydenta.
Cytat:
|
27) Minister Zdrowia Kopacz okłamała sejm - podobno widziała na własne oczy jak ziemia w smoleńsku była przekopana na 1 metr w głąb .... a potem okazuje się że tam są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu
|
O matko... Skąd żeś tą nowość wytrzasnął?
Cytat:
|
28) deficyt finansów w 2010 - 8%! Za pis w 2007 - nadwyżka w budżecie!
|
To samo co wyżej. PiS rządził w czasach boomu finansowego. Nadwyżki w budżecie wtedy też nie było, był 17mld deficyt. Wytnij wszystkie nakłady na infrastrukturę, a już w tym roku bylibyśmy na plusie.
Cytat:
|
29) nieudolne negocjacje gazowe z Rosją - drogi gaz na długi okres czasu
|
A umowę, która doprowadziła do takiego stanu rzeczy podpisał jeszcze Kaczyński za ich rządów. Ta obecna, to już wynik poprzednich negocjacji.
Cytat:
|
30) oddanie koncesji na gaz łupkowy firmom zachodnim za 1/4 tego co np. Arabia Saudyjska czy Norwegia!!!!
|
Raz, nie dysponujemy pieniędzmi, aby zainwestować sami w wydobycie tego gazu, dwa nie ma pewności, czy źródła są opłacalne, na razie to tylko przewidywania, trzy nie mamy technologii do jego wydobycia, cztery koncesje dotyczą tylko próbnych odwiertów, w razie odnalezienia złóż i chęci ich wydobycia, inwestorzy będą musieli wykupić nowe koncesje za mld PLN.
Cytat:
|
31) Prezydent Wpadka Komorowski i jego żenujące wpadki przynoszące Polakom wielki wstyd.
|
Ło, to coś nowego? Kaczyński ośmieszał nas przez znacznie dłuższy czas, a ta cała katastrofa Smoleńska uratowała jego twarz. Komorowski jest niegroźny względem tego, co robił Kaczyński. Mniejsze zuo.
Cytat:
|
32) kampania nienawiści przeciw opozycji w efekcie czego doszło do mordu w Łodzi!
|
/me padł. Kto tutaj prowadzi kampanię nienawiści? "Oni stoją tam, gdzie stało zomo", "to ukryta opcja Niemiecka", "to nie są prawdziwi Polacy" itd. A wariatów, którzy mogą rzucić się na polityków jest tylu, że dla każdej partii wystarczy bez żadnej kampanii.
Cytat:
|
33) zadłużenie skoczyło o 380 mld pln w 4 lata - NA CO POSZŁA TA KASA? - nawet dróg nie ma!
|
Bo się budują. Drogi nie da się wybudować w miesiąc. Program dróg warty jest kilkadziesiąt mld PLN (80 jeśli dobrze pamiętam) i my to sami musimy wyłożyć. UE z części rozliczy się dopiero po zakończeniu inwestycji. Spadły do tego wpływy z podatków (obniżka PITu i kryzys), co rok lekarze, nauczyciele itd krzyczą, że chcą więcej, a wpływy do budżetu zmalały. Naprawdę trzeba Ci to tłumaczyć?
Cytat:
|
34) dzięki naciskom PiS i rządu J. Kaczyńskiego na UEFA udało się uzyskać EURO 2012 - Tuski przegrały rywalizacje o Instytut Technologiczny i EXPO!
|
Bo to od Tuska nie zależało. Nie mieliśmy w tej rywalizacji żadnych szans. A EURO to załatwił nam Surkis, a nie Kaczyński. Kaczyński żadnych przygotowań do EURO nie prowadził, zrobił tylko spółkę, osadził na stołkach swoich ludzi, którzy nic nie robili. Przygotowania do EURO ruszyły w zasadzie dopiero w 2008r, po nowelizacjach prawa, specustawie i dofinansowaniu dla stadionów z budżetu centralnego.
Cytat:
|
35) płatne autostrady - 20 gr/km - Najdroższe w EUROPIE!(w stosunku do zarobków)
|
O tym nie decyduje sam rząd, a operatorzy i inwestorzy tych płatnych autostrad. Autostrady budowane za pieniądze publiczne są na razie bezpłatne.
Cytat:
|
37) za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii należący do TVN za ok 400 mln PLN.
|
No i? Stadion wybudowało miasto Warszawa, bez dotacji z budżetu państwa. Baba zrobiła dla Warszawy więcej, niż Kaczyński i poprzednie rządy. Ruszyły modernizacje ulic, chodników, placów, ustalono wiele MPZP, ruszyła budowa metra i ten stadion Legii (te same inwestycje, które 8 lat obiecywał Kaczyński z Marcinkiewiczem, a jakoś im się nie udało ich zbudować mimo lepszych czasów pod względem finansowym).
Tak wspomnę, że bez Tuska nie byłoby też naszego obiektu, bo dostał on dotację w wysokości 130mln PLN, a nie powinien jej dostać, bo jeszcze za SLD do miasta wpłynęło jakieś tam dofinansowanie. Uwzględniono stadion na liście rezerwowej, przez co właśnie ta dotacja spłynęła.
Cytat:
|
38) Rzecznik Rządu otrzymuje dochody od niemieckiego biznesmena (mieszka w należącej do Niemca will za darmochę... komu ten pan służy?)
|
Rzecznik służy rządowi, bo to jego rola. A sprawozdania finansowe muszą podać wszyscy posłowie.
Cytat:
|
39) program modernizacji linii kolejowych nie udał się, prawdopodobnie kasa z UE przepadnie
|
To co "miało przepaść", a nie przepadło, to oszczędności z przetargów. Modernizowana jest linia E65 Warszawa-Gdynia, tudzież inne odcinki Poznań-Warszawa, Wrocław-Warszawa. Żadna kasa z UE nie przepada, bo jej nie ma. Modernizacja kolei nie jest tak szeroko zakrojona jak budowa dróg, ale jest i tak lepiej w tym względzie, niż było za PiSu czy SLD. Tutaj potrzebne są inwestycje do realizacji na najbliższe 10-15 lat, a nie na jedną kadencję. Potrzebne też są pieniądze, których nie ma.
[quote]40) skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154[quote]
Tak, bo wojsko powstało w roku 2007. To są zaniedbania z lat 20, a nie zaniedbania samego Tuska.
Cytat:
|
41) dzierżawa samolotu dla VIP na dwa lata za kasę pozwalającą kupić NOWY SAMOLOT!
|
Pod względem ceny - bzdura. A kupno samolotów nie udaje się już od wielu, wielu lat. Trzeba mieć finansowanie i ogłosić przetarg, a z tym pierwszym zawsze są problemy, bo to nie są ani małe pieniądze, ani nie ma oddzielnego funduszu na ten cel.
Cytat:
|
42) gdyby nie weto Kaczora prezydenta, to w 2008 roku PO wprowadziłoby nas do strefy sztywnego kursu euro i w czasie kryzysu padłby nasz eksport - tylko dzięki temu wetu Polska była "zieloną wyspą"
|
Pierniczenie o szopenie. Sztywny kurs Euro na poziomie z 2008r (a dobijało wtedy do 4,5zł), to byłaby dla naszego eksportu sprawa korzystna, bo zagranicy taniej byłoby kupować. Im Euro tańsze w Polsce, tym złotówka droższa za granicą. Słabsza waluta wzmaga popyt zagraniczny, który i tak mocno spadł przez kryzys. A na dodatnie PKB złożyło się tysiące czynników, a nie jeden.
Cytat:
|
43) PiS obniżył podatki a podobno jest socjalistyczny, PO podnosi podatki a podobno jest liberalne buhahah
|
No bo to tak działa. Obniżka podatków to działanie socjalistyczne (dajmy ludowi, podobnie jak becikowe i inne zapomogi), a ich podwyższanie, cięcie datków socjalnych to zachowanie przeciwne.
Cytat:
|
44) ZUS dla jednoosobowych firm rośnie, dławiona jest przedsiębiorczość Polaków, ale firmy zagraniczne dostają hojną reką dopłaty po czym likwidują produkcję a rząd PO nic nie robi (DELL, FIAT)
|
Bo rząd nie ma wpływu na decyzje firm prywatnych. Jeśli nie opłaca się im produkcja, to ją likwidują. Proste. A zarówno DELL i FIAT dalej w Polsce działają. Firmy prywatne to nie są zrzeszenia humanitarne.
Cytat:
|
45) najbogatsi rolnicy dalej płacą KRUS
|
I mając kilka mln dochodów rocznie później dostaną 800zł renty. Ci mniej bogatsi (prowadzący gospodarstwa hodowlane) za zapierniczanie od rana do nocy, bez możliwości urlopu czy wolnych dni też dostaną 800zł. Akurat tutaj ludzie z miast nieszczególnie się powinni wtrącać, a za to w rządzie odpowiada PSL, do nich słać pretensje.
Cytat:
|
47) Komisja "Przyjazne Państwo" (znoszenie barier w administracji) przez 4 lata nic nie zrobiła! Medialna fikcja
|
No, nie licząc kilkunastu udogodnień, co prawda nie dla "przeciętnych ludzi", więc dla
Cytat:
|
48) bezzasadne odwołanie szefa CBA przed końcem kadencji - bo ujawnił aferę hazardową
|
Powodów było znacznie więcej, między innymi świadome działanie na korzyść PiSu, niewypełnianie obowiązków, łamanie prawa.
Cytat:
|
49) nieudolne negocjacje o limity CO2 - prąd będzie droższy o kilkadziesiąt procent
|
Akurat udane negocjacje. Inaczej byśmy już płacili, a nie za kilka lat. UE pod względem CO2 jest tak natrętna, że każdy rok to duży sukces.
Cytat:
|
50) Minister Klich niszczy GROM i Wojska Lotnicze - odchodzą fachowcy!
|
Tak, niszczy. Odchodzą ci, którzy nawalili.
Cytat:
|
51) straszenie PIS-em mimo ze NIC im nie udowodnili - żadnych afer i przekrętów!
|
Niekorzystna umowa gazowa, afera gruntowa (tego nie pamiętasz? Gruchnął przez to cały rząd), oddawanie terenów za darmo kościołowi, pomoce publiczne, zamykanie niewinnych ludzi przez CBA i CBŚ, obniżenie akcyzy na benzynę, które spowodowało ogromne straty dla państwa, a ceny paliw i tak nie spały, bo producenci wliczyli sobie to w zysk. Mało? W 2 lata rządów?
Cytat:
|
52) po aferze Rywina Miller miał honor podać się do dymisji. Po aferze hazardowej Tusk udaje głupa i dalej kurczowo trzyma się koryta!
|
Bo Tusk z aferą hazardową nie ma nic wspólnego. Główny winny (Drzewiecki) poleciał.
Cytat:
|
53) Minister Finansów PO - Rostowski, człowiek znikąd! Nawet paszportu nie miał w 2007 roku!
|
Człowiek, który w największym kryzysie światowej gospodarki od lat '20 XX wieku dopina budżet i utrzymuje deficyt niższy, niż przewidywano. Dla mnie może być i z Marsa, dopóki robi dobrze swoją robotę.
Cytat:
|
54) otwarcie rynku pracy od 1 stycznia 2011 dla Rosjan, Ukraińców i Białorusinów i to mimo tego że jest 13% bezrobocia i stale rośnie (od 3 lat! - to tez CUD donka!)
|
I? Skoro Polacy nie chcą robić (bo im źle, bo za mało płacą), a pracownicy są potrzebni, to to jedyna słuszna decyzja. Nie jadłbyś truskawek, ogórków, owoców i innych warzyw, gdyby ktoś ich nie zebrał. Skoro nasi wyjechali na zachód, to do nas muszą przyjechać ze wschodu. Otwarcie rynku pracy zwiększa naszą produkcję.
Cytat:
|
55) od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia podczas gdy za PiS podniesiono pensje lekarzom i pielęgniarkom
|
Poprawa służby zdrowia to nie podniesienie płac lekarzom (które i tak są horrendalne). To, że zapłacisz więcej lekarzowi, to nie znaczy, że szpital będzie w lepszym stanie (pomijam to, że rok w rok te pensje rosną). Tutaj potrzeba śmiałych działań (prywatyzacje, wprowadzenie chociażby minimalnych opłat za usługi), tak aby mieć pieniądze na inwestycje w służbę zdrowia, chociaż i tutaj w ostatnich latach są postępy. Masę szpitali odremontowano, zakupiono sprzęt, wprowadzono kilka nowych metod leczenia, zakupiono nowe karetki. Sytuacja się poprawiła, chociaż nie odwróciła o 180* (a niektórzy nienormalni myślą, że to się da zrobić raz dwa).
Cytat:
|
od 4 lat PO tylko mami i obiecuje...
|
Każdy obiecuje. PO jednak przez te 4 lata coś konkretnego dla tego kraju zrobiło. Zamiast przejadać pieniądze, to się je inwestuje. Daleko od ideału, ale znacznie lepiej i stabilniej niż było za PISu i SLD. Mamy globalny kryzys finansowy, a cała Europa patrzy z niedowierzaniem ile się u nas robi, wreszcie biorą nas na poważnie pod uwagę (chociażby propozycja nowego budżetu UE jest wyższa, niż obecny budżet, a to jest wręcz niezgodne z logiką, bo im bardziej się rozwijamy, tym mniej pieniędzy powinno do nas spływać jako kraju coraz bogatszego).
Na niektóre pytania nie odpowiadam, bo nie chce mi się albo tego weryfikować, albo są tak absurdalne, że szkoda klawiatury. Piszesz kompletne oszczerstwa, jesteś oderwany od rzeczywistości. Mimo że wyjechałeś za rządów PiSu (właśnie dlaczego, skoro było takie eldorado), to krytykujesz obecny rząd.
A co do moich preferencji - zagłosuję na PO. Czemu? Bo to jedyna partia, które pokazała, że cokolwiek zrobi dla rozwoju kraju i nie puści go z torbami. Daleko im do ideału, zrobili masę pomyłek, wielu rzeczy nie udało się zrealizować - tylko dalej nie ma nikogo lepszego. A ci mają już doświadczenie, potrafili stworzyć stabilny rząd a nie zlepek niedorajdów na stołkach, który kłócił się co tydzień, robił pośmiewisko na cały świat i się rozleciał w 2007r.
Widzę, że jesteś wielkim zwolennikiem podnoszenia pensji, a jednocześnie obniżania podatków. Nie da się. Państwo nie ma pieniędzy z kosmosu. Chcesz dać więcej lekarzom i pielęgniarkom? Musisz wziąć więcej od ludzi pracujących prywatnie, podnosząc podatki. Twój wielki PiS na walkę z kryzysem miał kilka genialnych pomysłów - nowe datki (drożyźniane), dodrukowywanie pieniędzy (to by się skończyło ogromną inflacją), podwyżki pensji, a na ratowanie służby zdrowia chciał obniżyć podatki i podwyższyć opłaty na służbę zdrowia (nic by to nie dało, a jedynie zwiększyło dziurę budżetową). To nie jest człowiek przy zdrowych zmysłach. Zero logiki, teksty pod publiczkę, zagrożenie dla stabilności kraju.
Tyle z mojej strony. Z ludźmi niepoważnymi dyskutować nie będę, podobnie jak nie zagłosuję na niepoważną partię, z której przy okazji wyleciały ostatnio wszystkie co mądrzejsze osoby. Jarosław Kaczyński to taki Lato polskiej polityki, a PiS (i ówcześnie jego rząd) to był odpowiednik PZPNu. Tylko do PZPNu jest komu dopłacać, Ministerstwu Finansów już by nie było.