Marszałek napisał(a):

|
Kłamstwo oświęcimskie to to nie jest bynajmniej. Powiedział to, co średnio rozgarnięty Izraelczyk wie o Polsce. Z drugiej strony, brak wiedzy i zwyczjna ignorancja nie może być przedmiotem aż takiej dyskusji jaką tu toczymy.
|
To nie jest zwyczajna ignorancja i nie dotyczy tylko średnio rozgarniętych Izraelczyków. To wynik systematycznej i uporczywej propagandy. " Kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą".
I dlatego Polska powinna reagować na najdrobniejszą tego typu insynuację. Za każdym razem. Publicznie, w mediach i na szczeblu dyplomatycznym.
Wczorajsze wypowiedzi zapewne zostały powielone w prasie zagranicznej, nie tylko izraelskiej.
I jeśli zajmiemy stanowisko " to tylko brak wiedzy i zwyczajna ignorancja", " nie warto się tym zajmować" to popełnimy grzech zaniechania i w świadomości ogółu utrwali się właśnie ten pogląd na sprawę.
Dziś ciąg dalszy :
Cytat:
|
Melikson, z natury nieufny, jest jeszcze bardziej skryty. Od kiedy do izraelskich mediów przedostała się informacja, że może wybrać polską reprezentację, dostaje pogróżki na swój telefon komórkowy i maila. Są tacy, co w Izraelu nazwali go zdrajcą, który będzie grał dla „antysemickiego kraju, biorącego udział w Holokauście".
|
http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/m...2,artykul.html