JOSE 841 napisał(a):

Cinek1906 w wyjściowej 11stce reprezentacji Niemiec gra z 7 cudzoziemców z niemieckim obywatelstwem kolejna 4 siedzi w co drugim meczu na ławce i co mają powiedzieć kibice podopiecznych Joachima Löwa ?.Jeśli Melikson ma być poważnym wzmocnieniem dla reprezentacji Polski to czemu nie.Tylko pytanie ile w tym prawdy i co na to sam zainteresowany
|
Tak dla informacji dla wszystkich, bez spinania się, bo osobiście Niemców nie lubię, ale:
Dennis Aogo niby Nigeryjczyk - urodzony w Niemczech, wychowanek Karlsruhe; Sedar Tasci, niby Turek - urodzony w Niemczech, wychowanek Altbach; Jerome Boateng, niby z Ghany - urodzony w Niemczech, wychowanek Herthy Berlin; Sami Khedira, niby Turek - urodzony w Niemczech, wychowanek VFB Stuttgart; Mesut Oezil, kolejny niby Turek - urodzony w Niemczech, wychowanek Schalke; Mario Gomez, wymieniony jako pochodzący z Hiszpanii też urodził się w Niemczech; Klose i Podolski urodzili się w Polsce - zgoda. Tyle, że pierwszy trening na jakim kopnęli piłkę był już pewnie w Niemczech. Jeden wyjechał jak miał 2 lata, drugi jak miał lat 7. Marko Marin urodzony w BiH w Niemczech jest od 2 roku życia. Najbardziej farbowany z nich wszystkich jest chyba tylko Cacau, który w niemczech jest od 18 roku życia, a urodził się w Brazylii.
Tak więc myślę, że porównywanie obu reprezentacji nie ma najmniejszego sensu, bo w ich reprezentacji są praktycznie jedynie piłkarze, którzy się w tym kraju urodzili i wychowali...a że Niemki oddawały się innym narodowościom..no cóż...