milosz napisał(a):

Jasne a w ostatnim meczu Polska- Niemcy bramkę na 2-2 strzelił ...100% Niemiec ...Claudemir Jeronimo Barretto bardziej znany jako Cacau (ur. 27 marca 1981 w Santo André, Brazylia).
Zas Podolski wielokrotnie to mówił że czuje się bardziej Polakiem niż Niemcem, a gra w repr. Niemiec bo do naszej kadry nie dostał powołania.
Po co tworzyć mity, w reprezentacjach róznych krajów grają liczni naturalizowani piłkarze, cóż takie czasy.
PS. Choć rzecz jasna Ja wolałbym aby Polskę reprezentowali tylko Ci co mocno utożsamiają się z naszą ojczyzną, ale to chyba anachroniczne myślenie z mojej strony, cóż signum temporis.
|
Różnica polega na tym, że te wszystkie Ozile, Boatengi, Gomezy i Podolskie od dziecka mieszkają lub nawet urodzili się w Niemczech, i tam też nauczyli się grać w piłkę, co według mnie pozwala im na reprezentowanie tamtejszego futbolu na arenie międzynarodowej. O Obraniaku, Perquisie, Boenischu powiedzieć tego natomiast się nie da.