I tak stopniowo przepisy wymuszają postęp. Niedawno wprowadzono obowiązek oświetlenia, obowiązek zadaszenia przynajmniej części stadionu.
Teraz
Cytat:
od sezonu 2012/2013 kluby Ekstraklasy i I ligi muszą posiadać sześć drużyn młodzieżowych oraz trzy pełnowymiarowe boiska treningowe: dwa z naturalną nawierzchnią i jeden ze sztuczną oraz oświetleniem.
Płyta główna stadionu, na którym rozgrywane są mecze ligowe, nie może być liczona, jako treningowa. Boiska treningowe z odpowiednim zapleczem sanitarnym muszą być zgrupowane co najwyżej w dwóch miejscach, aby w przyszłości możliwe było przekształcenie tych ośrodków treningowych w akademie piłkarskie.
|
http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...est-szkolenie/