Wyświetl pojedynczy post
Worcester
Senior Member
 
Od: 03.2007
Skąd: z trybun

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13875
Stary 20.09.2011, 17:58
Martinus napisał(a):Wyświetl post
Generalnie z tego co wiem sytuacja wygląda tak:
Aby uzyskac prawo startu w całym kraju partia powinna miec zarejestrowane co najmniej 21 okręgów wyborczych do 30.08. Korwin zgłosił tyle list z tym, że przez opieszałosc PKW ostatnią, 21 listę komisja zweryfikowała mu dopiero 6 września.I tutaj pojawia się problem - gdyby tak rozumiec interpretację prawną PKW uzyskuje wielkie i jednocześnie niebezpieczne narzędzie w swoich rękach i de facto jest w stanie decydowac kto może zostac dopuszczony do startu w wyborach a kto nie.
Nie jestem prawnikiem, ale według mnie racja ewidentnie leży po stronie Korwina-Mikke - jestem bardzo ciekawy jak się ta sprawa skończy.
Ciąg wydarzeń jest dokładnie taki jak przedstawiłeś.
Komuś wyraźnie zależy, aby jedyna partia prawicowa mająca szansę wejść do sejmu, w wyborach nie wystartowała.
Tusk Donald, Pawlak Waldemar i towarzysze z SLD mają w pamięci "nocną zmianę" i próbę oczyszczenia polskiej sceny politycznej, m.in przez Korwina.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański